"Vláda zakázala očkování u praktiků. Na videokonferenci premiér řekl, že se s nimi počítá nejdřív až po naočkování prioritních skupin v očkovacích centrech. Očkování u praktiků ale dává smysl právě pro seniory, aby nemuseli nikam jezdit. Je to úplně naruby," uvedl Grolich.

Babiš ČTK řekl, že 131 očkovacích center v Česku zatím očkuje na 145 místech. "Na zřízení praktiků jako očkovacích míst ještě není doba, protože nemáme dostatek vakcíny," uvedl.

Grolich podle Babiše neříká pravdu a opakovaně bojuje proti centrálnímu registračnímu systému k očkování. Některé nemocnice pomoc praktických lékařů využívají. "Ale je to zkrátka nemocnice, která očkuje, ne praktici jako očkovací místo," dodal předseda vlády.

Kraje jsou stále v nejistotě

Toho dnes v souvislosti s praktickými lékaři kritizoval i pražský primátor. Hřib řekl, že podle vládní metodiky budou praktici očkovat jen své pacienty, ale Babiš minulý týden v rozporu s tím řekl, že si u nich bude moci rezervovat termín každý přes on-line systém. Kraje podle Hřiba stále neví, jak to bude, přestože se na to ptal minulý týden dopisem a dnes znovu na videokonferenci.

"Je poněkud šokující, že podle pana premiéra zapojení praktiků teď není na pořadu dne, přestože vakcína vhodná pro očkování v ordinacích praktických lékařů dorazí do ČR už za šest dní," uvedl dále Hřib s odkazem na plánovanou dodávku vakcíny AstraZeneca.