Od pátku už zemřelo při nehodách na silnicích v Česku podle předběžných informací 11 lidí – podle policejních statistik jich bylo v pátek pět a v sobotu a v neděli dalších šest. Za celé loňské velikonoční svátky zemřelo podle policie šest lidí a předloni 15. Ukazuje se tak, že na řidiče příliš neměly vliv policejní výzvy k větší opatrnosti ani zhruba 150 regionálních dopravněbezpeč­nostních akcí, které policie přichystala, a to zejména na pátek a pondělí.

Zaměřuje se při nich na požívání alkoholu, rychlost, správné předjíždění, použití bezpečnostních pásů a dětských sedaček.

Pokračující smutnou bilanci rozšířil v noci na neděli čtyřiatřicetiletý řidič osobního auta, který zemřel při nehodě na silnici u Křelovic na Pelhřimovsku. Z dosud neznámých důvodů vyjel mimo vozovku, kde se auto převrátilo na střechu. Přesnější příčiny nehody policie šetří.

Další dvě oběti si vyžádala havárie osobního vozu v Tanvaldu na Jablonecku v sobotu večer. Starší manželský pár tam do cíle nedojel, jejich auto skončilo v řece, když ze zatím nezjištěných příčin v zatáčce vyjelo ze silnice. Čtyřiasedmdesá­tiletého muže se už přes veškeré úsilí zdravotníků oživit nepodařilo, jeho o tři roky mladší žena byla převezena do jablonecké nemocnice, kde po pár hodinách zraněním podlehla.

Muž a žena zahynuli v sobotu odpoledne také při dopravní nehodě na silnici u Pyšel na Benešovsku. Řidič fabie vyjel z nezjištěných příčin do protisměru a tam narazil do kamionu. U Uherského Brodu zase v sobotu zemřel jednašedesátiletý muž, který nezvládl předjíždění druhého vozu.

V pátek pozdě večer zahynul devatenáctiletý motorkář, který na silnici mezi Dolní Lutyní a Věřnovicemi nezvládl svůj stroj, sjel ze silnice a narazil do stromu. U Mimoně na Českolipsku se před polednem střetly nákladní automobil s osobním, padesátiletý řidič osobního vozu byl těžce zraněn a přes rychlou pomoc záchranářů zemřel. Řidič zemřel v pátek ráno také při srážce dvou osobních automobilů u obce Ohaveč na Jičínsku.