Termín na dnešním sněmu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) ale padnout nemusí, předáci by ho mohli stanovit až později. Ve 12:00 pak odboráři a aktivisté z platformy Stop vládě i jejich příznivci vyrazí na protestní pochod od domu odborů k sídlu kabinetu.

Odborářský sněm by měl podle předáka ČMKOS Jaroslava Zavadila rozhodnout o "všech možných protestních akcích, a to včetně stávek". Podle webu odborové centrály může vyhlásit i generální stávku. Tomuto slovnímu spojení se ale odbory vyhýbají, vedení dosud mluvilo spíš o celostátním stávkovém protestu. Jeho termín ale dnes zřejmě padnout nemusí. Určit by ho mohla v dalších dnech až rada odborů, a to i podle postupu vlády. Odboráři totiž předložili premiérovi před nedávnem své čtyři požadavky, mezi něž patří i odklad důchodové reformy. Kabinet by měl odpovědět 4. června.

Hned po skončení sněmu se uskuteční protestní pochod ke Strakově akademii. Vedení odborů nedokázalo odhadnout, kolik lidí by se do něj mohlo zapojit. Pořadatelé ohlásili magistrátu 2000 účastníků. Ve 12:00 vyrazí průvod od domu odborů ze Žižkova ulicí Seifertovou na magistrálu. Po ní půjde směrem k Holešovicím přes Hlávkův most a pak po nábřeží Kapitána Jaroše a nábřeží Edvarda Beneše k sídlu vlády. Provoz na trase se zastaví. Před Strakovou akademií se má pak konat asi hodinová demonstrace.