Sedmatřicetiletému Odložilíkovi hrozilo jeden až pět let vězení. Státní zástupce navrhl trest vpodobě dvaceti měsíců sodkladem na čtyři roky.

Obhájce obžalovaného pak navrhl hned tři varianty: zastavit trestní řízení pro neúčelnost, protože Odložilíkovi hrozí vjiném trestní řízení– krácení daně– daleko vyšší sazba. Druhým řešením bylo zastavení trestního stíhání pro neúmyslnost, třetím pak zproštění obvinění kvůli nedostatku přímých důkazů.

Oco vpřípadu Romana Odložilíka jde? Policie 11.září 2006přišla Odložilíka zatknout do jednoho penzionu ve Fryštáku kvůli obvinění zkrácení daně vjeho pražské firmě. Poté prohlédli jeho auto a odjeli sním do jeho firmy a posléze do jeho bytu ve Zlíně– Mladcové.

Zatýkající policista tvrdí, že vprávě vbytě mu měl Odložilík nabídnout milion korun vhotovosti za to, že zničí sešit, vněmž měl mít údaje týkající se jeho pražské firmy. Odložilík však namítá, že vše bylo jinak. Jak dnes ráno usoudu vypověděl, po policistovi pouze chtěl předání sešitu, aby si zněj mohl vytáhnout směnku právě vhodnotě milionu korun. „Uznávám, že jsem větu formuloval špatně a policista si to mohl vyložit jako nabídku úplatku,“ sdělil Odložilík. Doplnil, že směnku chtěl získat pro to, že na ní bylo uvedeno jméno, které spřípadem krácení daně nemělo nic společného. „Nechtěl jsem, aby jej policie prošetřovala,“ vysvětlil.

Dnes usoudu vypovídal ipolicista Jaromír Šibut, kterému měl obžalovaný úplatek nabídnout. „Při domovní prohlídce jsem ho doprovodil do koupelny. Zůstal jsem tam sním, protože tam bylo střešní okénko, kterým mohl utéct, a dále předměty, jež mohl použít jako zbraň. Požádal mne, zda bych mohl zavřít dveře, což jsem ale neudělal. Pak pustil vodu a kmému údivu se mne zeptal, zda se si náš rozhovor nahrávám. Začal jsem tušit, že půjde opokus okorupci,“ vypověděl policista. Pak se jej měl Odložilík zeptat, zda by mu pomohl zničit jeden důkaz. „Mělo se jednat osešit, který měl usebe vaktovce při zadržení. Řekl, že to nechce zadarmo a na mou otázku, jak tomu mám rozumět, mi nabídl milion korun vhotovosti. Ty jsem měl dostat, až bude po všem,“ dodal Šibut. Ten se ihned poté vrátil isOdložilíkem ke svým kolegům a požádal je ozaprotokolování předchozí události.

Aby pak mohli Odložilík ipolicisté podepsat protokol ocelém zásahu, musel Odložilík zůstat nepřipoután. Toho obviněný využil a vyskočil zbalkónu. Při pádu se však zranil, policii tak neutekl, navíc musel podstoupit operaci.

Pikantní na všem je, že vsešitu policie směnku nenašla. „Vtom rozrušení jsem si neuvědomil, že už tam dávno nebyla. Vzal si ji totiž už před tím můj bratr. Oto víc mne mrzí, že jsem to takto řešil,“ posteskl si Odložilík.

Aještě jedna kuriozita na závěr: loni vříjnu policie konstatovala, že zápisník neobsahuje informace týkající se vyšetřování případu krácení daně. Vní je Odložilík spolu se svým bratrem obžalován ztoho, že stát na daních připravili otéměř 23milionů korun. Případem se má vnejbližší době zabývat Městský soud vPraze.

Roman Odložilík je známý automobilový závodník, který první lednový víkend startoval vúvodním podniku Mezinárodního mistrovství České republiky vrallye vRakousku. Vlétě se zúčastnil idomácí Barum rallyZlín.