„Říkáme jasné ne euru, a naopak podporujeme silnou českou korunu," řekl Zahradil. Podle něj ODS nebude podporovat přistoupení k euru a bude chtít, aby si Česko vyjednalo v EU takovou výjimku, aby nemělo povinnost ke společné měně přistoupit, pokud si to nebude přát. Zopakoval dřívější požadavek ODS, aby přijetí eura předcházelo referendum, protože podmínky vstupu do eurozóny se od vstupu České republiky do unie změnily.

ODS by také ráda zrušila štrasburské sídlo Evropského parlamentu. Pokud by se poslanci nepřesouvali kvůli jednání z Bruselu do Štrasburku, bylo by podle Zahradila možné ročně ušetřit až 200 milionů eur (cca 5,5 miliardy korun).

Stop zdražování energií

Mezi hlavní body kampaně řadí ODS také snahu zamezit zdražování energií. Podle Zahradila unie prosazuje nerozumnou klimatickou politiku, která by výrazně omezila průmysl.

Občanští demokraté nyní mají devět europoslanců. Vzhledem k výsledkům v loňských volbách do Sněmovny a nynějším preferencím není pravděpodobné, že tento počet míst obhájí. Někteří europoslanci by tak nemuseli v Evropském parlamentu pokračovat. Například dosavadní člen EP Edvard Kožušník je až na desátém místě kandidátky.