Názory iniciativy D.O.S.T. jsou nám blízké, o spojení s neonacisty jsme nevěděli. Tak reagovali brněnští politici z ODS na informaci, že výzvu spolu s nimi podepsali i lidé spojení s extrémní pravicí.

„Tahle informace je pro mě nová. Text mi poslali lidé z Občanského institutu, což je seriózní instituce. Přečetl jsem si to a souhlasím s tím. Zdá se mi to vyvážené a vůbec ne extrémní,“ prohlásil člen Výboru pro vědu, vzdělání, kulturu, mládež a tělovýchovu sněmovny Petr Pleva. V gay komunitě mu nemohou odpustit to, že aktivně vystupoval proti přijetí zákona o registrovaném partnerství.

Zastupitel Petr Paulczyňski se mezi neonacisty už „proslavil“. Některé rasistické vtipy z jeho webu přebírala extremistická Národní strana. Poté, co na to na začátku listopadu minulého roku upozornil Deník, politik urážlivé texty stáhl.

Aktivitu D.O.S.T. za extrémně pravicovou brněnský zastupitel nepovažuje.

„To, že se k iniciativě připojil nějaký extremista, věc nedehonestuje. Vyjádřil jsem pouze svůj názor, protože je to velmi realistický text a souhlasím s ním,“ prohlásil Paulczyňski.

Z jeho stranických kolegů text podepsali také radní městské části Židenice Pavel Sáňka, poslankyně Eva Dundáčková a Alena Páralová a poslanci Juraj Raninec, Josef Ježek a Zdeněk Prosek.

Přidali se tak do stejné skupiny, kde jsou například předseda Vlastenecké fronty David Macháček nebo zakladatel Národně sociálního bloku Jan Kopal.