K vyhotovení rozsudku běžela Králové od pondělí 1. června desetidenní lhůta, soudkyně však požádala o její prodloužení.

„Nejpozději do 31. srpna bude rozsudek písemně vyhotoven a předán trestní kanceláři k rozeslání," sdělila dnes Šindelářová. Dodala, že Králové povolila prodloužení lhůty „s ohledem na mimořádnou složitost trestní věci, množství provedených důkazů, nutnost důsledného dodržení zákona o ochraně utajovaných skutečností a vypořádání se s důkazy vedenými v příslušném režimu utajení". Lhůtu také ovlivnila dovolená, kterou si soudkyně již dříve nahlásila od 15. června do 10. července.

Verdikt bez odůvodnění vyvolal nesouhlasné reakce mezi odborníky a politiky. Králová ho vyhlásila v pátek 29. května, když zprostila obžaloby bývalou ředitelku kabinetu premiéra Nečasovou, exšéfy Vojenského zpravodajství Ondreje Páleníka a Milana Kovandu i někdejšího zpravodajce Jana Pohůnka. Sdělila pouze výrok rozsudku, tedy jeho podstatu. Odůvodnění verdiktu odložila až na jeho písemnou formu, protože při rozhodování vycházela z informací v režimu utajení. Soud se totiž v důkazech zabýval také metodou práce tajné služby.

Odůvodnění nesmí být tajné

Kompletní text rozsudku s odůvodněním musí soud rozeslat do datových schránek státnímu zastupitelství a obhájcům. Odůvodnění nesmí být ani zčásti tajné. Pokud tedy Králová vychází také z utajovaných informací, nesmí je v textu citovat, ale musí se s nimi vypořádat tak, aby byl rozsudek zveřejnitelný.

Verdikt není pravomocný, protože se proti němu žalobce odvolal k Městskému soudu v Praze. Nečasová a trojice důstojníků podle obžaloby zneužili pravomoc, hrozí jim za to až pětileté vězení. V roce 2012 podle spisu nechala tehdy Nagyová sledovat z osobních důvodů manželku expremiéra Petra Nečase Radku. Po vypuknutí kauzy v polovině června 2013 padla vláda. Nečas se později s Nagyovou oženil. Obžalovaní odmítají, že by udělali cokoliv nezákonného. Podle obhájců se prověřovalo bezpečnostní riziko týkající se Radky Nečasové.