„Podle zákona jestliže člověk je zproštěn nalézacím soudem, odvolací soud ho nesmí odsoudit. To nejde, to zákon nedovoluje. Čili to znamená, že můžeme očekávat jenom to, že bude rozhodnutí potvrzeno, nebo to odvolací soud vrátí s pokyny zpět nalézacímu soudu," řekl Bruna novinářům.

Čtěte také: Nečasová i exšéfové vojenské rozvědky jsou nevinní

Pokyny Městského soudu v Praze, ke kterému směřuje odvolání, mohou podle Bruny spočívat například v doplnění dokazování, jako jsou výslechy dalších svědků.

Advokát je s dnešním zproštěním obžaloby pro klientku spokojený. Soud se podle něj zabýval zčásti důkazy a dále domněnkami, které prý žalobce vydával za důkazy.

„Platí tady zásada, která má platit před soudem, že soud zná právo. Tento soud prokázal, že právo zná," dodal. Trestní kauzy jsou podle něj vždy postavené na „subjektivním vnímání" vyšetřovatelů. „Určité okolnosti se prokazují, ty sepíše (státní zástupce) a udělá z nich obžalobu. Často se stává, nikoli pokaždé, ale často, že soudy na to mají naprosto rozdílný názor. Mě to vůbec nepřekvapilo," řekl právník.