Nedostavila se ale jako svědkyně bývalá přítelkyně jednoho z údajně poškozených, na jejíž přítomnosti obžaloba trvá. Ivan Wait čelí obžalobě za vydírání a podvod, Pavel Dezider Mezei za podvod a nedovolené ozbrojování. Soud bude pokračovat 10. května.

Obžalovaným bratrům, kteří si před časem změnili jména, hrozí až osm let vězení. Oba tvrdí, že jsou nevinní. Do příštího líčení si obhajoba vyžádala souhlas se zpracováním posudku na zbraně zabavené při domovní prohlídce, které se nyní nacházejí na policii.

Svědek, pravidelný návštěvník kladenské diskotéky Harlequin, s jejímž požárem bývají bratři spojováni některými z podnikatelů, kteří byli údajně vydíráni, označil jejich vztah s provozovatelem podniku za přátelský. Podle jeho slov Olahové za útratu platili a nevyvolávali problémy.

Také druhý svědek, bývalý vyhazovač z podniku Harlequin, vypověděl, že bratři s provozovatelem podniku sedávali u jednoho stolu a nebyl svědkem žádných konfliktů.

Bratry zatkla policejní zásahová jednotka v červnu 2004 v kladenském baru Devil při akci Lignit. Oba sourozence poté soud poslal do vazby pro podezření z vydírání kladenských podnikatelů. Ivan už byl v té době stíhán za jiné vydírání. Státní zástupkyně chtěla oba případy spojit, ale kvůli jeho nesouhlasu se jí to nepodařilo. Po devíti měsících vazby se bratři dostali na svobodu kvůli několika údajným závažným pochybením okresního soudu. Jejich propuštění vyvolalo ostrý nesouhlas kladenského státního zastupitelství.

Ačkoli podle ministerstva spravedlnosti nepostupoval kladenský prvoinstanční soud při rozhodování o vazbě v souladu se zákonem, soud jakákoli pochybení odmítl. Podstatou celé aféry byl podle něj rozdíl v právních názorech okresního a odvolacího krajského soudu. Kladenský soudce údajně nejdříve chyboval při uvalení vazby, protože rozhodoval o vazbě jak v přípravném řízení, tak po podání obžaloby, což zákon vylučuje. Rozhodovat měli dva různí soudci. Dále v případu zmeškal lhůtu pro poslání žádosti na prodloužení vazby a pochybil, když zprostil obžaloby Ivana Olaha. O zproštění měl tehdy rozhodovat jiný soudce.

Bratři údajně nejméně ve třech případech požadovali po kladenských podnikatelích výpalné. V jednom případě prý podnikatel pod pohrůžkou fyzického násilí zadrženým mužům zaplatil během šesti let více než 2,7 milionu korun. Při domovní prohlídce u nich policie našla luxusní auta, stovky tisíc korun a zbraně, mezi nimiž nechyběly ani baseballové pálky se stopami krve. Jména obou bratří bývají často spojována i s velkým požárem v kladenské diskotéce Harlequin, který způsobil škodu téměř deset milionů korun.

Před soudem již stanulo několik sourozenců , kteří jsou veřejností a kriminalisty považováni za součást kladenské mafie. V roce 2004 se u Okresního soudu v Kladně objevili Jaroslav, Ladislav a Ivan. Později se z vydírání zpovídal i Pavel Olah. Potíže se zákonem měl také pátý z bratrů Rudolf.