17:57 - Rozhlasový duel končí. Martin Veselovský i oba kandidáti se loučí a my se loučíme též. Večer se na vás těšíme u on-line přenosu z prezidentského duelu na Nově.

17:51 - Divačka posílá Karlu Schwarzenbergovi květinu a Miloši Zemanovi otázku: "Lež má krátké nohy. Věříte tomu?" Miloš Zeman poměrně rozsáhle odpovídá, reaguje na mediální kauzu ohledně údajného pláče Jiřiny Bohdalové kvůli mediální štvanici. "Prezentuji reformulaci jejího výroku. Žádná žena nerada přiznává, že někomu plakala do telefonu. Takže uvádím, byla roztrpčená," uvedl.

17:50 - Publikum si v současné době vyjasňuje výslovnost jména Karla Schwarzenberga.

17:47 - Mají homosexuální páry právo adoptovat děti? Tak zní další dotaz diváků z publika. "Přiznávám, že tady můj postoj není jednoznačný. Děti potřebují otce i matku, nenahradí to dvě matky, nebo dva otcové. Na druhé straně jsem také viděl homosexuální páry, kteří se příkladně o díte starali. Je poté lepší jeden takový pár, než když zůstane dítě v dětském domově. Trvám ale na tom, že je lepší, vychovává-li dítě matka i otec." Miloš Zeman se svým protivníkem souhlasí. 

17:46 - "Je mi to líto, ale není to příliš pro mne důležité," říká Karel Schwarzenberg v reakci na to, že jej Miloš Zeman přestal v souvislosti s jeho vyjádřením ohledně Edvarda Beneše přestal respektovat. "Sluší nám se zabývat i slabšími stránkami naší minulosti," zmiňuje Schwarzenberg.

17:42 - "Nesouhlasím s generálem Beerem, aby Karel Schwarzenberg odstoupil z prezidentské kandidatury. Každý občan starší 40 let má právo kandidovat," řekl Miloš Zeman. Tématem je opět odsun německé menšiny. Martin Veselovský připomíná některá starší slova Miloše Zemana. "Odsoudil jsem divoký odsun před Postupimskou dohodou," reaguje na to Zeman.

17:40 - Miloš Zeman je proti školnému. "Daleko více, než školné, které pokládám za nemorální, by podle mého prospěly penalizační poplatky pro neschopné studenty, ať jsou movití, nebo ne."

17:39 - Co školné, ptají se diváci kanálu Youtube. "Zavedení školného je smutná povinnost. Vysoké školy jsou toho času hluboce podfinancovány. Tudíž tomu musíme pomoci. Školné budou platit studenti, kteří jsou sami movití, nebo jejich rodiče movití. Koncem konců, i jinde tento systém funguje, stipendia existují," odpověděl Karel Schwarzenberg. 

17:35 - "Celkové náklady na kampaň byly 12 milionů, asi o polovinu méně, než u pana Schwarzenberga," řekl Miloš Zeman v reakci na to, kolik stála jeho kampaň. Zdůvodnil to také množstevními slevami. "Jsem pln obdivu," reagoval Schwarzenberg.

17:34 - "Může nastat doba, kdy byste přestal podporovat tuto vládu?," ptá se jeden z diváků v divadle. "Může, ale ještě tento okamžik nenastal," odpověděl Karel Schwarzenberg.

17:29 - Moderátor ukazuje Miloši Zemanovi plakátky, na kterých je napsáno: "Kdo nevolí Zemana, není Čech". "Tento plakátek pokládám v této části za hloupý," uvedl v reakci Miloš Zeman.

17:27 - Další z otázek, na kterou se moderátor ptá, je údajná korupce na ministerstvu zahraničních věcí. "Policie České republiky nebyla schopná se dopátrat pravdy a případ odložila," řekl Karel Schwarzenberg. 

17:27 - Miloš Zeman Karla Schwarzenberga podle jeho slov v průběhu kampaně nenaštval. "Já se těžko nechám naštvat," řekl prezidentský kandidát.

17:24 - "Ano, pane ministře, naštval jste mě," uvedl Zeman na otázku, zda jej Karel Schwarzenberg něčím v průběhu kampaně naštval. Miloš Zeman očekává od Schwarzenberga omluvu ohledně jeho výroku, že se podílel na Klausově amnestii. "Ostře amnestii odsuzuji," říká Zeman. "Netvrdil jsem, že jste se na amnestii podílel," kontroval Schwarzenberg.

17:23 - Miloš Zeman opět řeší techniku.

17:21 - Dostavba Temelína, to je další dotaz, tentokrát z kanálu Youtube. "Ano, budu ji podporovat. Otázkou jsou pouze potřebné finance," odpověděl Karel Schwarzeneberg. I Miloš Zeman by byl pro dostavbu Temelína. 

17:18 - "To, co jsme dělali po válce, bylo opravdu poněkud pochybné. Na tom trvám. Když i nevinné lidi odsunu, nebo vyženu, tak je to s odpuštěním porušování lidských práv. Hovořil jsem o potrestání viníků, což dnes není možné," odpověděl Schwarzenberg na dotaz divačky ohledně poslední dobou diskutovaných Benešových dekretů. 

17:16 - Jeden z diváků v divadle se ptá opět na Nečasovu vládu a prezidentovy pravomoce: "Prezident může na tuto vládu působit, vyjádřit kritický postoj. Levicový prezident to vůči pravicové vládě udělá." Karel Schwarzenberg dodává: "Doufám, že prezident nebude levicový, ani pravicový, ale bude dle přísahy sloužit celému lidu."

17:14 - "Buď Čunek, nebo já". Tak zněl údajně výrok Karla Schwarzenberga před lety. Nyní se na něj ptá jeden z posluchačů, neboť v tehdejší vládě poté působili oba: "Několikrát v životě se mi něco nepodařilo. Výsledek aféry Čunek nebyl jednoznačný, doufal jsem, že jednoznačný bude, a že z toho výsledku bych mohl vyvést důsledek," odpovídá Karel Schwarzenberg.

17:12 - "Změníme tuto vládu, volte Miloše Zemana", tak zní slogan na Zemanově billboardu, na jehož podstatu se ptá jeden z posluchačů. Jak by Miloš Zeman chtěl změnit vládu? "Tato vláda má v současné době důvěru osmi procent občanů. Vláda Petra Nečase to bude mít s levicovým prezidentem složitější. V případě mého zvolení budu s vládou komunikovat a říkat jednotlivá poselství."

17:11 - Celý pořad je postaven především na dotazech posluchačů. Moderátor uvádí, že jich přišlo několik set.

17:10 - Karlu Schwarzenbergovi připomíná celá kampaň ochotnické divadlo na malém městečku. On i Zeman jsou ochotníci, moderátor je podle něj režisér.

17:08 - Miloš Zeman si stěžuje na techniku. Moderátor kontruje: "Kdybyste neměl novináře, musel byste si je vymyslet."

17:07 - "Pan ministr mě právem říkal, že už oba dva začínáme lidi nudit," říká Miloš Zeman. Již zezačátku napomíná moderátora. Lidem slibuje, že aby je nenudil, přinese debata nová témata. Celá kampaň Zemanovi připomíná divadelní hru Williama Shakespeare Hamlet. 

17:06 - Moderátor Martin Veselovský zahájil v divadle Minor poslední rozhlasový duel mezi oběma prezidentskými kandidáty, Milošem Zemanem a Karlem Schwarzenbergem. I my vás vítáme u našeho on-line přenosu.