Vojáci jej naštěstí brzy zadrželi a předali policii. Podle očitých svědků se muž choval agresivně a jevil dojem, že ani neví, co provádí. „Běžný provoz letiště však naštěstí nebyl vážněji narušen,“ uvedla mluvčí letiště Magdaléna Dvořáková s tím, že na zařízení letecké základny vznikla škoda jen za několik tisíc korun. Podle zaměstnanců chotusického letiště se podobný případ ještě nestal.

Přerazil závoru na letištní bráně

Proč muž tak riskoval a neváhal například přerazit závoru na letištní bráně, ukáže až policejní vyšetřování. Podle neoficiálních informací se před divokou jízdou, při níž jel třeba i po frekventovaném čáslavském obchvatu, popral v jednom z restauračních zařízení s blíže neurčenou osobou. Policisté mu naměřili více než dvě promile alkoholu v dechu a na místě sebrali řidičský průkaz.

Zároveň šoférovi sdělili podezření ze dvou trestných činů. „Ohrožení pod vlivem návykové látky a poškozování a ohrožování obecně prospěšného zařízení,“ upřesnil Daniel Votroubek z kutnohorského policejního ředitelství s tím, že pachateli hrozí odnětí svobody až na tři roky.

Náš Deník oslovil i majitele firmy, které patří nákladní vůz s návěsem, s nímž opilý muž do objektu letiště vjel. Potvrdil nám, že šlo o jeho zaměstnance. „Pracuje u nás,“ řekl podnikatel. Podle našich informací musel zaměstnavatel provinilce přeřadit na jiné pracoviště.