Například Pendolino z Prahy muselo několik kilometrů před Ostravou zastavit ve Studénce. V této stanici ho dostihlo druhé Pendolino. Jiné vlaky v opačném směru zůstaly v Ostravě, nebo vůbec nevyjely. Rychlík ze slovenské Žiliny do Prahy měl po dvacáté hodině zpoždění 240 minut. Přibližně stejné zpoždění nabral i rychlík do polského Krakova.

„Nejčastěji museli hasiči odstraňovat pomocí motorových pil stromy, respektive nebezpečné větve přes silnice a chodníky, v sobotu večer také přes koleje na železniční trati mezi stanicemi Studénka a Jistebník. Na koleje tam spadla dubová větev, kterou odstraňovali drážní hasiči. Vlaková doprava byla v obou směrech uzavřena zhruba dvě hodiny do 20 hodin, kdy byla jedna kolej zprůjezdněna,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Kůdela.

V průběhu noci hasiči vyjeli celkem třiadvacetkrát. V okrese Ostrava hasiči zasahovali třináctkrát, na Novojičínsku pětkrát, na Opavsku čtyřikrát a na Karvinsku jednou. Klid měli v souvislosti s počasím hasiči na Bruntálsku a Frýdecko-Místecku. Ani v jednom případě nebyl nikdo zraněn.

„V Ostravě-Porubě čerpali hasiči v sobotu večer ze stanice Zábřeh vodu ze sklepa a výtahové šachty obytného domu, jejich kolegové ze stanice Fifejdy v noci na neděli uvolňovali a čerpali vodu, která se nashromáždila na Černé louce v blízkosti Ostravice a Hradní lávky, spojující Černou louku se Slezskoostravským hradem,“ dodal Kůdela.