Řidič, který pravděpodobně před týdnem zavinil tragickou srážku tramvají, přiznal, že chyboval. Zapomněl, že tramvaje se na jednokolejné trati vyhýbají ve Vřesině. Mladý šofér se také prostřednictvím svého právního zástupce Tibora Rovňáka v České televizi omluvil rodinám obětí a všem zraněným.

Před policejním vyšetřovatelem řidič odmítl vypovídat. Podle mluvčí Městské nemocnice Ostrava Marie Dlabalové je ve stabilizovaném stavu. Jeho psychický stav je však velmi vážný.

Policejní komisař už vyslechl druhého řidiče tramvaje.

Kriminalisté také postupně vyslýchají všechny známé cestující z obou havarovaných tramvají.

Mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská uvedla, že k zahájení trestního stíhání proti konkrétní osobě zatím nedošlo. Policisté stále zkoumají veškeré aspekty, které byly příčinou tragické události, a také provozní poměry na trati.

„S ohledem na probíhající vyšetřování není možné sdělit podrobnosti,“ uvedla Soňa Štětínská.

„Vrchní komisař také začal jednat s pojišťovnou, které předal seznamy poškozených, aby mohlo být přikročeno k náhradě škody,“ dodala Štětínská.
Dopravní podnik Ostrava dělá vše pro to, aby v pondělí mohla být vřesinská tramvajová trať zprovozněna. „V současnosti se kompletují návěstidla, bez kterých trať nebude otevřena,“ potvrdil mluvčí ostravského dopravního podniku Miroslav Albrecht.

Lidé, kteří byli zraněni při srážce tramvají minulý pátek ve Vřesině a skončili v nemocnici, se pomalu zotavují. V ostravské fakultní nemocnici zůstalo pět ze šesti přijatých pacientů, jsou ve stabilizovaném stavu.

Z deseti hospitalizovaných v Městské nemocnici Ostrava byli domů propuštěni dva zranění. Přibyla malá Nikolka, která se tu předčasně po nehodě narodila. Její otec si však nepřeje, aby personál nemocnice sděloval o jejím zdravotním stavu jakékoliv informace.

„Dva studenti, kteří měli menší zranění, otřes mozku a naraženiny, byli propuštěni do domácí péče v úterý. Na oddělení ARO zůstává jedna žena, její stav je stabilizován. Na chirurgii a traumatologii je celkem pět pacientů z této dopravní nehody - na JIP jsou hospitalizovány dvě ženy, jejich stav je stabilizován. Na standardní části tohoto oddělení leží jeden muž a dvě ženy, kteří sem byli přeloženi z jiných oddělení. Na neurochirurgii zůstává jedna žena, kterou lékaři v úterý operovali, je ve stabilizovaném stavu. Na ortopedii je jedna žena, která byla ve čtvrtek operována. I její stav je stabilizován,“ upřesnila mluvčí Městské nemocnice Ostrava Marie Dlabalová.

Čtyřletý chlapec, který při nehodě zemřel, měl v pátek v ostravském krematoriu v úzkém kruhu rodiny pohřeb. Jeho rodiče si nepřáli přítomnost novinářů, na klidný průběh obřadu dohlížela městské policie.