Vyplývá to z údajů na stránkách Českého hydrometeorolo­gického ústavu (ČHMÚ) www.chmi.cz.

Situace se dnes zhoršovat nebude. „Nepředpokládáme vzhledem ke stávající meteorologické situaci významnější změnu celkové imisní situace, hodnoty průměrných čtyřiadvaceti­hodinových koncentrací prašného aerosolu budou pravděpodobně celý den podlimitní,“ uvedli meteorologové.

Nejvíce prachu ve vzduchu je nyní v Třinci na Frýdecko-Místecku, kde v 07:27 měřící stanice vykázala hodinovou koncentraci 42 mikrogramů na metr krychlový. Průměrná čtyřiadvaceti­hodinová koncentrace tam v 07:00 činila 49 mikrogramů, což je jen těsně pod limitem, který je 50 mikrogramů na metr krychlový.

Nadále platí signál regulace, který meteorologové vyhlásili 1. listopadu. Podniky, které nejvíce znečišťují ovzduší a mají platné regulační řády, proto stále musejí dodržovat ekologická opatření. Meteorologové mohou tento signál odvolat nejdříve 24 hodin poté, co průměrné denní koncentrace na všech měřících stanicích klesnou pod 150 mikrogramů na metr krychlový. V Opavě se množství nečistot ve vzduchu dostalo pod tento limit teprve ve čtvrtek odpoledne.