K muži ležícímu na silnici byla do Jevan přivolána záchranná služba v 17:05. Podle její mluvčí Terezy Janečkové byl pacient po pádu z kola v krátkodobém bezvědomí. Sanitka ho převezla do nemocnice v Kolíně. Kolínská policejní mluvčí Petra Čimová uvedla, že muž v 19:30 na vlastní žádost z nemocnice odešel. Na protějším chodníku před vchodem do zdravotnického zařízení ale opět zkolaboval a později zemřel.

Policie případ vyšetřuje jako podezření z ublížení na zdraví. Vyšetřovatel nařídil pitvu. Mluvčí nemocnice Gabriela Uriková řekla, že pacient odmítl léčbu i hospitalizaci. "V současné době zjišťujeme podrobnosti o jeho zdravotním stavu," dodala.

Na začátku roku zemřel před branami nemocnice v Olomouci bezdomovec. Těsně před smrtí jej dvakrát po sobě zavezla do nemocnice záchranná služba k ošetření. Ani při jedné z prohlídek ale lékařka nezjistila žádný akutní nález. Muž si prý na nic nestěžoval, pouze chtěl jídlo a zůstat v nemocnici. Ven ho vyvedla bezpečnostní služba, která ho za hodinu našla mrtvého pár metrů od brány nemocnice. Pitva prokázala, že zemřel kvůli akutnímu dlouhotrvajícímu onemocnění dýchacího ústrojí. Případ včetně postupu personálu nemocnice policisté stále prověřují.