Zásah rychlé záchranné služby, hasičů i policie si vyžádala nehoda, která se stala v pátém patře panelového domu v Tyršově ulici v Berouně. Starší ženu, která upadla a zůstala tak uvězněná ve svém bytě, zachránil telefonát její dcery, která se jí nemohla dovolat. Po příchodu zjistila, že matka nechala klíče v zámku a že se proto nedostane dovnitř.

„Odpoledne jsem mamince volala asi pětkrát a pořád to padalo do hlasové schránky. To už jsem tušila, že se něco stalo, protože maminka je po mozkové příhodě. Když jsem přijela domů, zjistila jsem, že nechala klíče v zámku a že se nemůže dostat ke dveřím. Proto jsem zavolala záchrannou službu,“ vyprávěla Věra Hlávková, která byla z celé situace značně rozrušená. „Maminka šla zřejmě z toalety a upadla. Stalo se jí to už potřetí, proto jsem jí vždy kladla na srdce, aby nikdy nenechávala klíče v zámku, protože nikdy neví, co se může stát,“ přiznala Věra Hlávková, která byt obývá se svým manželem a maminkou.

U případu zasahovala policie i hasiči, kteří se do bytu nakonec dostali přes balkon. Žena, které letos bude sedmdesát let, ležela nedaleko dveří a snažila se pomocí berle vytáhnout klíče ze zámku. Přestože tvrdila, že jí nic není, ukázalo se, že si pádem způsobila úraz ruky, a proto ji rychlá záchranná služba převezla na chirurgickou ambulanci do berounské nemocnice.