Lidé se ke zpěvu přidávali ve svých domovech, v práci nebo třeba při nákupu, někteří zpěv doplnili i hudebními nástroji.

Tóny známého hitu autorského dua Uhlíř-Svěrák se linuly z vysílání České televize, Českého rozhlasu, Evropy 2, Frekvence 1, Rádia Blaník a obecních a místních rozhlasů, píseň zazněla i v supermarketech a na čerpacích stanicích.

Koronavirus
ON-LINE zpravodajství

„Dostali jsme mnoho povzbudivých zpráv a nadšených mailů od starostů obcí, které to vysílání pouštělo do obecních rozhlasů. Velmi zvažujeme, že bychom tento celonárodní happening zopakovali třeba ještě další dvě středy. Samozřejmě s jinými písněmi. Dříve se lidé po celé zemi zastavili na poli k polední modlitbě Anděl Páně. Možná je v nás podobná potřeba. Společně se v jeden moment zastavit a zazpívat si,“ uvedl Ondřej Kobza za spolek Piána na ulici, který akci organizoval.

Do zpěvu se zapojila celá řada měst a obcí, Není nutno zaznělo z obecních a místních rozhlasů. „Akci jsme uvítali, protože se snažíme v lidech udržet pozitivní náladu. Vítáme jakoukoliv aktivitu, pomocí které můžeme skrz náš místní rozhlas dostat k lidem pozitivní emoce. Rád bych poděkoval organizátorům a také pánům Svěrákovi a Uhlířovi,“ řekl Radim Rouče, tajemník městského úřadu v České Krumlově.

Kromě televize, rádií a obecních a místních rozhlasů se lidé mohli ke zpěvu přidat také v řetězcích Globus, Tesco, Makro, Penny, Kaufland, Billa, Albert a na čerpacích stanicích Benzina.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník