Na setkání s obyvateli padalo mnoho dotazů, na které Miloš Zeman odpověděl s důkladností sobě vlastní. Ať šlo o ohroženou Šumavu, jeho zdravotní stav nebo nedávnou vládní krizi. Nepadl žádný dotaz ohledně milosti pro odsouzeného dvojnásobného vraha Jiřího Kajínka.

Jak ale prožívali samotní účastníci setkání s hlavou státu?

Richard AppelZdroj: Deník/Alena ŠrámkováRichard Appel, Paračov
Rád se dívám na akční filmy a tam často, pokud si hrdina přeje být prezidentem, tak se mu i přání splní. Zajímalo mě, jestli to pan Zeman měl stejně. Jako dítě chtěl být Kájou Maříkem a dospělý důchodcem.

Ludmila PechováZdroj: Deník/Alena ŠrámkováLudmila Pechová, Cehnice
Pan prezident přijel určitě kvůli tomu, že jsou Cehnice Vesnicí roku. Byla jsem na něj nesmírně zvědavá. Zajímalo mě, jestli vypadá stejně jako v televizi. Řekla bych, že ve skutečnosti vypadá zdravěji.

Nikola PortlováZdroj: Deník/Alena ŠrámkováNikola Portlová, Modlešovice
Nejsem z Cehnic, ale jsem v týmu místních dobrovolných hasičů. Chtěla jsem vidět pana prezidenta naživo. Vypadá stejně jako v televizi. Je to můj první prezident, kterého jsem viděla naživo a zblízka.

Pavla VernerováZdroj: Deník/Alena ŠrámkováPavla Vernerová, Cehnice
Na prezidenta jsem byla zvědavá a jsem ráda, že sem přijel. Zjistila jsem, že vypadá stejně jako v televizi. Možná, že naživo je to mnohem lepší. Šla bych ho uvítat nezávisle na tom, že mi tady vystupoval vnuk.

Alena Šrámková