Městská policie Zlatuškovi kvůli parkování u Sněmovny nasadila na vůz tzv. botičku, podle poslanců tím ale porušila zákon. Případem se tak zřejmě bude zabývat příslušný správní úřad. Zlatuška sdělil agentuře ČTK, že měl vůz příslušně označený.

"Pan poslanec Zlatuška poslal dopis členům mandátového výboru, že nežádá o disciplinární projednání. Tím pádem my to disciplinární projednávání nezahajujeme. Ale zároveň posíláme dopis předsedovi Sněmovny (Janu Hamáčkovi, ČSSD) a paní primátorce (Adrianě) Krnáčové (ANO), protože to byl zásah Městské policie, a my jsme přesvědčeni, že ona porušila zákon o tom, zda smí tu botičku dát na auto pana poslance. Takže posíláme dopis panu předsedovi Hamáčkovi a paní primátorce, aby v té věci sjednali nápravu," řekla Němcová ČTK.

"On sám nepožádal a to je podmínka, aby to mohlo být projednáno v mandátovém a imunitním výboru," potvrdil zpravodaj k této kauze Stanislav Huml (ČSSD). Podle něj se tak Zlatuškova kauze bude projednávat ve standardním režimu ve správním orgánu příslušného pražského obvodu.

Zákon o obecní policii stanoví, že technický prostředek k zabránění odjezdu vozidla nelze použít, jde-li o vozidlo, které je viditelně označeno jako vozidlo ozbrojených sil, ozbrojených bezpečnostních sborů, požární ochrany, vozidlo určené k poskytování zdravotnických služeb, vozidlo invalidy nebo jako vozidlo osoby požívající výsad a imunit podle zákona nebo mezinárodních smluv, jimiž je Česká republika vázána.