Kočová doplnila, že výdaje na oslavu částečně jako dárek zaplatili vídeňští sociální demokraté. Podle serveru Novinky.cz na oslavu přispěli částku mezi dvěma až třemi tisíci eur (asi 55 000 až 85 000 korun).

Paroubek, kterého doprovázela jeho nová partnerka Petra Kováčová, uvedl, že se i přes svůj věk necítí jako "velebný kmet". Z dárků však měl radost. "Ještě větší budu mít radost, až je rozbalím, protože se dozvím, co tam je," řekl. Mezi dary pro Paroubka byly lahve vína, obrazy nebo knihy. Expremiér dostal také dort ve tvaru Strakovy akademie, který rozkrojil obouručným mečem. Podle jeho příznivců to mělo symbolizovat úspěch v příštích volbách.

Dienstbier věnoval Paroubkovi vlastní knihu, která se zabývá zahraniční politikou po roce 1989. "Pan Paroubek se o zahraniční politiku zajímá, tak si myslím, že to byl vhodný dárek," uvedl. Dienstbier však vyloučil, že by s Paroubkem na oslavě hovořil o politice. "Na narozeninách se nedá bavit o politice už z toho důvodu, že oslavenec nemá příležitost se bavit o ničem. Třese jenom rukama přicházejících a odcházejících a s každým může prohodit jenom jednu větu," řekl s nadsázkou Dienstbier.

Herec Jiří Krampol Paroubkovi daroval sparťanský dres. Hokejista Jiří Šlégr šéfovi ČSSD věnoval víno a dres mateřského litvínovského klubu. Mezi hosty byli také hudebník Ladislav Štaidl, herečka Kateřina Brožová nebo legenda fotbalové Slavie František Veselý. Součástí slavnostního menu byla například pečená kachna nebo grilované hovězí, vepřové i kuřecí maso.

Velké narozeninové oslavy nejsou mezi politiky výjimečné. Například prezident Václav Klaus letos sice své šestašedesáté narozeniny oslavil v soukromí, o rok dříve však na počest "polokulatin" uspořádal větší setkání. Popřát mu přišlo asi 150 lidí. V romantickém prostředí zahrady Na Valech se sešli Klausovi přátelé z oblasti politiky i showbyznysu, nechyběli ani podnikatelé a novináři.