"Dnes, v pondělí 19. března 2018, odesíláme dopis s veřejnou kritiku sympozia Právní aspekty Me Too, které proběhlo v pátek 16. března 2018 na půdě Univerzity Karlovy. Tento dopis podepsalo více než 400 osob primárně z řad studujících, absolventů/ek a vyučujících Univerzity Karlovy, včetně odborníků a odbornic v oblasti práva, genderových studií či násilí v mezilidských vztazích," píše se v úvodu dopisu.

Ilustrační foto
Zakážou u nás pomlázku? I o tom bude jednat parlament

Dopis je směřován osobnostem, které sympozium zaštítily. Jedná se o předsedu Ústavního soudu Pavla Rychetského, předsedu Poslanecké
sněmovny Parlamentu Radka Vondráčka, primátorku hlavního města Prahy Adrianu Krnáčovou a rektora Univerzity Karlovy Tomáše Zimu.

Kritikům sympozia se nelíbí, že ačkoliv se Sympozium prezentovalo jako odborná právní konference, jednalo se téměř výhradně o kritiku kampaně Me Too, o bagatelizaci a zesměšňování samotného sexuálního obtěžování i jeho obětí. Žádají proto osobnosti, které ji zaštítily, aby se od ní veřejně distancovaly.

„Sexuální násilí je problém, o kterém je rozhodně třeba diskutovat i na akademické půdě. Jako studentky však nesouhlasíme s tím, že na naší univerzitě a s podporou rektora probíhá diskuse neodborná a názorově jednostranná, zlehčující a zesměšňující sexuální násilí. Na akci nedostaly prostor hlasy odbornic a odborníků, kteří se tématem profesionálně zabývají, ani studentek, které patří mezi nejvíce ohrožené skupiny,” uvádí organizátorky protestní akce Zuzana Andreska a Kateřina Peterková.

Zlaté glóby 2018
Černá na červeném koberci. Zlaté glóby se nesly ve znamení kampaně MeToo