„Ano, uvažoval. Důvod byl ale spíš ten, že jsem naprosto fascinován, jak se vůči člověku, aniž se dopustí čehokoli protiprávního, může zvednout obrovská emotivní, mediální a internetová nenávist. Tak jsem si říkal, jestli mi to stojí za to,“ řekl ministr Blažek na dotaz, zda uvažoval o rezignaci.

Připustil také, že jeho slova o bouřce, která se ten den přehnala nad Prahou, mohla znít komicky. Byl pět hodin v restauraci, kde byl i Nejedlý. „Ale nevím, co bychom si spolu pět hodin vyprávěli, to by nás pak i nudilo, si myslím,“ dodal. Uvedl, že hovořil s majitelem restaurace i s některými hosty.

Český premiér Petr Fiala
Setkání s Nejedlým? Blažek dostal od vedení ODS žlutou kartu, uvedl Fiala

Blažek kvůli schůzce čelil kritice od koaličních partnerů i výzvám k odstoupení. Koaliční politici označovali schůzku za nešťastnou či nevhodnou. Okolnost setkání s Nejedlým museli zástupci ODS vysvětlovat i na setkání špiček koaličních stran.

„V ODS jsem pochválen nebyl“

Premiér Petr Fiala (ODS) řekl, že od něj Blažek dostal žlutou kartu. „Beru to vážně a není to samozřejmě nic příjemného, obzvlášť když máme s Petrem Fialou dlouhodobě dobré osobní vztahy,“ prohlásil k tomu Právu. V ODS prý pochválen nebyl.

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek
Blažek strávil pět hodin v restauraci s Nejedlým. Náhoda kvůli bouřce, tvrdí

„Když to shrnu, co se řeklo na předsednictvu ODS: Pan Blažek si musí uvědomit, že když je ve vysoké veřejné funkci, tak se nemůže chovat tak, jak byl normálně zvyklý chovat se v Brně, tedy chodit kamkoli a bavit se s kýmkoli,“ dodal ministr.