Například v Karlovarském kraji ale zákazníci za tuto základní potravinu zaplatili o 18 procent více než v uplynulém týdnu a také obyvatelé Ústecka museli sáhnout do peněženek pořádně hlouběji, když v kraji cena chleba vzrostla o více než 13 procent. Vyplývá to z dnes zveřejněného šetření Českého statistického úřadu, který každý týden sleduje vývoj cen na trhu.

Po řadě týdnů růstu tentokrát podle statistiků poprvé klesla průměrná cena, již zákazníci v Česku platí za kuřata. Ovšem i zde se vyskytují mezi jednotlivými kraji značné rozdíly.

Například v Praze a ve Středočeském kraji kuřata zlevnila, v Praze dokonce o takřka šest procent za kilogram. Ale třeba Jihočeši si za kilogram kuřete museli přidat proti předchozímu týdnu o téměř tři procenta víc.

Hrozbám zemědělců zatím neodpovídá vývoj cen mléka a mléčných výrobků, neboť mléko v uplynulém týdnu nepatrně zlevnilo podobně jako některé druhy sýrů. Vzhůru však míří ceny jogurtů. Ekonomové přitom předpovídají, že strop bude ještě výše než nyní a že se po vzestupné cenové spirále vydají všechny mléčné produkty. V Evropě je totiž mléka málo, navíc vysoký zájem hlavně o zpracované, sušené mléko je v asijských zemích, zejména v Číně a Indii, což tlačí ceny vzhůru.

Sezónnímu vývoji odpovídají týdenní změny cen některých druhů zeleniny. V tomto týdnu v Česku klesly ceny rajčat, jablek a brambor.

Celkově letos výrobní farmářské ceny, které se postupně promítají do cen potravinářský a tedy těch, jež spotřebitelé zaplatí v obchodech, rostou průměrně zhruba o deset procent proti loňskému roku. Znamená to, že zdražování potravin ještě není u konce, i když se konkurující si obchodní řetězce budou snažit tlačit spotřebitelské ceny dolů.