"Byly jsme na hřišti a nějaký starší muž na nás začal křičet, jestli se s ním nechceme líbat a mít s ním sex. Nedal nám pokoj, a proto jsme utekly domů. Potom jsme se na hřiště vrátily, šly si koupit zmrzlinu a on tam pořád byl, proto jsme nevycházeli z cukrárny. Když odešel, šly jsme se zeptat kamarádů, se kterými mluvil, co říkal. Prý chtěl, aby mu sehnali tanga, že mohou být i použitá, aby je mohl čichat. Nabízel jim za to devadesát korun, ale pokud by je prý nesehnali, tak uvidí,“ popsala svůj nepříjemný zážitek Jana.

„Druhý den po těch klukách zase chtěl, aby s ním šla mladší sestra jednoho z nich. Prý by se měla svlékat a on by si ji fotil,“ dodala.

Nepříjemnosti tím však neskončili a deviant dívky sledoval i do školy ve Vašatově ulici. Narůstající strach se rozhodla ukončit jejich spolužačka, když využila momentu přítomnosti strážníků, kteří právě dohlíželi na místních přechod pro chodce. Devianta udala a základě popisu několika svědků byl dopaden v nedaleké herně.

„Toho muže jsem tu viděla ještě před tím, než se to stalo, ale nikoho neobtěžoval. V pondělí tu byl znovu a holky mi řekly, že je to ten, který na ně křičel. Využila jsem toho, že tu zrovna byla městská policie a řekla strážníkovi, že ten muž obtěžoval kamarádky. Když to viděl, odešel do nedaleké herny se schovat. Strážníkovi jsme řekli, jak ten muž vypadal a ten šel dovnitř. Pak přijeli ještě dva jeho kolegové a vyvedli ho ven,“ řekla desetiletá Eva.

Obtěžoval více dívek

„Prý obtěžoval i další holky z osmé a deváté třídy od nás ze školy. Jsme rádi, že už je pryč, ale vždycky když vidíme bílou kšiltovku, tak se lekneme. Nosil taky takovou,“ poznamenala jedenáctiletá Denisa.

„Policisté podezřelého muže zajistili a převezli k výslechu. Bylo zjištěno, že se jedná o třiapadesáti­letého muže z Kladna, který byl za obdobnou trestnou činnost již v minulosti stíhán. Je podezřelí ze spáchání trestného činu ohrožování výchovy mládeže spáchaného zároveň s trestným činem svádění k pohlavnímu styku. Téhož dne byl státnímu zástupci podán podnět na vzetí obviněného do vazby,“ sdělila mluvčí kladenské policie Jana Šteinerová.

„Zadržený byl již ve středu převezen do vazební věznice a hrozí mu trest až pět let odnětí svobody,“ dodala mluvčí.

Kromě tohoto případu kladenská městská policie tento týden zadržela ještě jednoho zvrhlíka. „V úterý kolem půl jedné odpoledne nám bylo oznámeno, že v Holandské ulici v Kladně ve voze zelené barvy sedí muž a onanuje. Ještě před příjezdem hlídky to bylo potvrzeno i druhým telefonátem, jež uvedl, že podezřelý začne s masturbací pouze ve chvíli, kdy jsou děti ze školy. Strážníci dvaašedesátiletého muže ze Sázavy přistihli přímo při činu a předali policii,“ uvedla mluvčí kladenských strážníků Jiřina Forejtová.