Poté, co milovníci rychlých strojů před víkendem přijeli do moravské metropole na motocyklistickou Grand Prix, v neděli po závodě opět vyrazí směrem domů.

Nehody a žízeň

Policie už proto vydala pro motoristy varování před problémy na silnicích a dálnicích. „Zejména ve špičkových dobách očekáváme velmi silný provoz,“ uvedli brněnští policejní mluvčí na svém webu.

Podle Igora Siroty z ÚAMK cestu motoristům na nejznámější české dálnici D1 už tak komplikují některá omezení. A cestu výrazně prodlouží i fanoušci vracející se ze závodů. Takže je potřeba dát si na cestu dostatečnou časovou rezervu. 

A zbystřit bude kvůli vlastní bezpečnosti potřeba i při samotném řízení. „Motorkáři, kterých je mezi návštěvníky závodů podstatná část, mají tendenci proplétat se mezi vozidly, což přináší zvýšený počet nehod,“ říká Sirota.

Odborníci také doporučují vybavit se na cesty dostatečným množstvím tekutin, aby kvůli vedru nedocházelo ke kolapsu.

Problémy v Evropě

Před zácpami na dálnicích varuje organizace BESIP. V řadě německých zemí podle ní končí prázdniny, takže se mají naši sousedé vracet domů. 

Do toho se přidávají i další sportovní události například v Maďarsku či Rakousku. „Na Hungaroringu se jede Velká cena Formule 1 a míří na ni několik desítek tisíc fanoušků,“ uvádí BESIP.