Tříčlenný senát podle Pelikána mimo jiné nepostupoval podle ustálené judikatury Nejvyššího soudu a svůj názor nepodepřel dostačujícími argumenty. Dnes to uvedl server Česká justice.

Firma Trevos čelí podle České justice několik let "šikanózním" insolvenčním návrhům, kterými se zabývá i policie. Server uvádí, že loni se pomocí zfalšovaných dokumentů někdo pokusil společnost převzít.

"Na základě těchto dokumentů pak Krajský soud v Hradci Králové provedl změnu zápisu do obchodního rejstříku, změnu pak následně, v dubnu, potvrdil i Vrchní soud v Praze," uvedl server.

Společnost po rozhodnutí Vrchní soudu, jež Pelikán zpochybňoval, zaslala loni 29. května ministrovi e-mail. Pelikán ale kárný návrh podal až 6. prosince, nedodržel tedy půlroční lhůtu pro podání žaloby.

Kárná žaloba mířila podle webu na soudkyně Olgu Římalovou a Kateřinu Horákovou a soudce Davida Bokra. Kromě toho, že své rozhodnutí podle ministra nepodepřeli komplexními, racionálními a transparentními argumenty, soudci podle Pelikána rozhodli, aniž by se zabývali tím, zda listiny, na jejichž základě byly změny v rejstříku provedeny, nebyly zfalšovány.