Pelikán řekl, že zákon o státním zastupitelství je napsaný a ministerstvo řeší „finální fáze vyjednávání". „Máme ho předložit do konce dubna vládě. Myslím, že to stihneme možná dokonce dříve," dodal. V září by podle něj mohl zákon zamířit do Sněmovny. „Příští rok by měl být platný a potom další rok asi účinný," uvedl.

Další chystanou změnou jsou například přímé zápisy notářů do obchodního rejstříku. „Měli bychom je spustit do léta," upřesnil Pelikán.

Výrazné personální změny na ministerstvu prý nechystá, ani neplánuje, že by dostal na úřad zpět odborníky, kteří v předchozím období odešli. „Ti lidé mají dneska jinou práci," dodal. Hlavním cílem je podle něj „zintenzivnit management a dostat z ministerstva trochu větší výkon, než co zatím přináší".

Pětatřicetiletý právník Pelikán nyní řídí ministerstvo z postu prvního náměstka. V čele úřadu nahradí Helenu Válkovou (ANO), která rezignovala k 1. březnu. Pelikán již dříve uvedl, že za hlavní prioritní úkoly pokládá nový zákon o státním zastupitelství, problematiku exekutorů či insolvencí a strategii justice.

Před příchodem na ministerstvo spravedlnosti, kde měl jako náměstek na starosti legislativu a justici, pracoval Pelikán na ministerstvu financí, které řídí šéf ANO Andrej Babiš. Spekulace o tom, že k Válkové přešel proto, aby ji časem nahradil, Pelikán opakovaně popřel.

Demisi Válkové komentoval shodně s Babišem tak, že se pro ni rozhodla sama, protože je unavená. Exministryně to později popřela a prohlásila, že rezignovala na přání ANO.