„Tenkrát jsem byla jak ve svěráku, potřebovala jsem půjčku. Místo toho mě ale oklamala parta podvodníků. Na internetu mě našla jistá paní Hnízdilová s tím, že mi pomůže a půjčku zajistí. Jela jsem tedy do Ostravy a 
v místním hotelu podepsala určité dokumenty. Smlouva o půjčce ale mezi nimi nebyla," popisuje Matějková. Slíbené peníze, celkem 547 tisíc korun, prý nedostala.

Vedle Hnízdilové měli být u podpisu také pánové Klepáč a Malysiak. „Zfalšovali podpis na smlouvě 
o půjčce a insolvenční správkyně po mně vyžaduje 547 tisíc," říká paní Matějková. Kromě Malysiaka nikdo z jmenovaných nezvedal telefon. „Tvrzení, že něco nepodepsala, se dá jednoduše vyvrátit. Všechny dokumenty včetně smluv 
s podpisy jsou na internetu na insolvenčním rejstříku," sdělil stručně Malysiak.

Paní Matějkové nepomohla ani policie. „V dané věci kvalifikovaným posouzením obsahu podání a provedeným šetřením nebyly zjištěny skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin," uvedl ostravský policejní komisař Richard Palát.

Léta se táhnoucí případ dohnal Irenu Matějkovou dokonce až na psychiatrii. Navíc hrozí, že kvůli dluhům přijde o svůj dům v Roudníkách. „Z chudého člověka udělali ještě chudšího. Toužím po spravedlnosti a chci zamezit tomu, aby tito darebáci mohli podvádět další lidi," je odhodlaná bojovat napálená žena. (kš)