Zanedbané louky mezi sídlištěm Mír a Lidlem můžou dostat zelenou. Jak ve čtvrtek potvrdil starosta Luboš Jedlička, restituční spory o část pozemku jsou soudně vyřešeny. „Pozemky máme zapsané na svém listu vlastnictví,“ řekl. Tím nic nebrání tomu, aby minulá usnesení zastupitelů, jednat o využití ploch až po rozhodnutí soudu, se mohla naplno rozjet.

Podle našich informací své šance již mezitím sondovalo na radnici několik investičních a devoleperských společností. Mají zájem o vybudování obchodních center v této lokalitě u silnice 1/39. Jak jsme zjistili, velmi vážný zájem projevuje významná developerská společnost, která slyší na tržní cenu pozemků, a navíc doprovodné investice spojené s vybudováním obchodního centra. „Kromě výstavby centra obchodu a služeb s plnosortimentní nabídkou zboží, jsme připraveni investovat do akcí spojených s výstavbou centra,“ potvrdil nám včera za společnost Jiří Záruba.

V akci by tak bylo například postavení kruhového objezdu do sídliště Mír, autobusových zastávek, chodníku podél Budějovické silnice či parkovacích míst. Občanům není osud pozemků lhostejný. „Je nejvyšší čas, aby tato ostuda u hlavní silnice už skončila. Pokud by někdo skutečně přišel s tím, že postaví centrum, kde se dá koupit všechno, a navíc dá peníze na to, co již dlouho chceme, a město na to nemá, měl by se vítat s otevřenou náručí,“ míní například Josef Franc.