Tomio Okamura, předseda hnutí Úsvit o kandidatuře Kláry Samkové do Evropského parlamentu (27. ledna):
„Klára Samková nemá vůbec romský původ, pochází z brněnské právnické rodiny. Jediné osobní spojení s Romy je to, že její první manžel byl v minulosti Rom, avšak současný druhý je český sportovní novinář, který není Rom."

Veronika Žilková, herečka, manželka ministra obrany Martina Stropnického o taktice ANO před komunálními volbami, které ji vynesly do zastupitelstva Prahy-Suchdola (4. září, pro Parlamentní listy):
„Andrej Babiš vydal moudře pokyn, aby si každá organizace samofinancovala předvolební kampaň. Nás 15 kandidátů vybralo mezi sebou 500 korun a z toho kompletně zaplatíme předvolební kampaň. Musíme ale zvažovat efektivně a úsporně."

Gabriela Soukalová, biatlonistka po stíhacím závodě na olympiádě v Soči, ve kterém skončila na čtvrtém místě (11. února, pro Aktuálně.cz):
„Pořád jsem si musela narovnávat kalhotky. Kdybych si je vytahovala o něco míň, tak bych byla v cíli o nějakou setinu rychleji."

Jaromír Jágr, na slova biatlonistky reagoval na Facebooku:
„Včera skvělý výkon Gabči Soukalové. Z devětadvacátého místa na čtvrté. Klobouk dolů! A to říkala, že jí při závodě padaly kalhotky, jinak byla ještě rychlejší. Gábino, jestli je to pravda, tak příště musíš jet naostro a máme zlato."

Marian Jurečka, ministr zemědělství z KDU-ČSL v komentáři k sankcím vůči Rusku (12. srpna):
„Když pozoruji tu připodělanost z dopadu ruských sankcí na nás, tak děkuji, že naši předci v první polovině minulého století nebyli připodělaní."

Pavel Hasenkopf, právník o sporu s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem o autorství amnestie Václava Klause (28. srpna pro DVTV):
„Dopustil jsem se té chyby, že jsem na vteřinu uvěřil, že dokonce i Vratislav Mynář by mohl být fér chlap."

Marek Benda, poslanec ODS v debatě s ministrem pro lidská práva a národnostní menšiny Jiřím Dienstbierem o adopci dětí homosexuálními páry (31. července, pro ČT):
„Dobře víte, pane ministře, že v dětském domově žádné použitelné děti nejsou."

Michaela Marksová, ministryně práce a sociálních věcí (ČSSD) reaguje na slova Marka Bendy:
„Děti z dětských domovů si zaslouží náš respekt. Je mi špatně, když slyším slova z úst dlouholetého poslance pana Bendy o tom, že tyto děti ,nejsou použitelné'."

Robert Sedláček, režisér o státním vyznamenání, které obdržel od prezidenta Miloše Zemana (30. října):
„Miloš už je takový, kultuře nerozumí. Vidí ji tam, kam dosáhne fyzicky rukou. Vidí mě, neboť jsme se potkali, vidí Jiřinu Bohdalovou, Filipa Renče, který točí volební šoty. Lucii Bílou, která je veřejně známá a také zpívá na podporu politiků."

Helena Válková, ministryně spravedlnosti za ANO o životě za protektorátu (24. března, pro Echo24):
„O odsunu Němců si myslím to nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo."

Karel Čermák, bývalý ministr spravedlnosti v reakci na verdikt nad litoměřickým soudcem Josefem Knotkem, který měl ovlivňovat kauzy za úplatu (30. května, pro ČT):
„Úplatní soudci jsou jako pedofilní kněží."

Miroslav Kalousek, místopředseda TOP 09 v reakci na tvrzení Mariana Jurečky, že to byl Kalousek, kdo naposledy zvyšoval spotřební daň u piva (19. června):
„Naivní pasáček vepřů, božím řízením ve funkci ministra zemědělství, plete se do daní, daně opravdu nespadají podle kompetenčního zákona do portfolia ministra zemědělství."

Jan Zahradil, první místopředseda ODS v reakci na výběr českého eurokomisaře (16. července):
„Nakonec je hezké, že se vláda rozhodla zpestřit okurkovou sezonu divadelním představením s blíže neurčeným počtem pokračování. Vedle jiných přesvědčivých výkonů lze ocenit také Pavla Teličku v roli losera dekády. Být už podruhé během deseti let odkopnut od funkce, považované za jistou, se nikomu hned tak nepovede."

Andrej Babiš, ministr financí a předseda hnutí ANO se ve sněmovně rozhorlil poté, co opozice chtěla oddálit hlasování (25. července):
„To, co se předvádí ve sněmovně, je absolutně nechutné. Já se nedivím našim občanům, že pohrdají politiky, a strašně se stydím za to, že tady vůbec sedím. Nic jsme neudělali a klasické parlamentní strany se tady předvádějí, ukazují, kdo má většího."

Jan Hamáček, předseda Poslanecké sněmovny (ČSSD) reaguje na Babišův výrok (27. září):
„Stát se nedá řídit jako firma a parlament není Agrofert. Není možné, aby si pan Babiš myslel, že bouchne do stolu a 200 poslanců si stoupne do řady."

Radim F. Holeček, poslanec ODS poté, co sněmovna schválila změnu služebního zákona, která zavádí, že se lustrace nebudou týkat ministrů (26. září):
„Díky hlasům lidovců prošel zákon, kvůli kterému bude moci být napříště ministrem estébák. Bohužel i hlasem Daniela Hermana, bývalého ředitele Ústavu pro studium totalitních režimů. Je mi z něj a za něj hanba."

Jan Veleba, předseda Strany práv občanů v úvodu podpisové akce na obranu prezidenta Miloše Zemana (8. listopadu):
„Skutečná síla, kořeny a mravní zdraví českého státu jsou mezi obyčejnými lidmi na venkově, v malých a středních městech a také tady vždy byly. Za posledních 25 let si tuto roli přisvojila právě pražská kavárenská rádoby intelektuálská smetánka. Tato role jí však nepatří a nikdy nepatřila."

Vladimír Špidla, bývalý předseda vlády s ČSSD v dokumentu České televize Expremiéři vzpomíná na nynějšího prezidenta (premiéra pořadu 16. prosince):
„Miloš Zeman – když se dělají takové ty různé metafory – je Zdeňkem Troškou české politiky … Miloš Zeman prostě chtěl bejt prezident, chtěl bejt vždycky prezident, ale vždycky mi říkal, že prezident bejt nechce."

Miloš Zeman, prezident o členkách ruské kapely Pussy Riot, které za výtržnictví před pravoslavným chrámem byly dva roky vězněny na Sibiři (2. listopadu, pro Český rozhlas):
„Víte, co je to pussy v angličtině? K**da. Takže s prominutím v textech této skupiny je k**da sem, k**da tam, opravdu dokonalý příklad politického vězně jako vyšitej."

Matěj Stropnický, člen předsednictva Strany zelených a náměstek pražské primátorky k prezidentovi (29. listopadu):
„Volil jsem Miloše Zemana. Adorace někoho s rodokmenem, kterou prováděli moji vrstevníci, mi připadala neskutečně odpudivá."

Bohuslav Sobotka, premiér a předseda ČSSD o ruských sankcích (20. prosince, Právo):
„Nikdo v Evropě ani ve světě nemůže mít zájem na dlouhotrvající hospodářské krizi, vedlo by to k bezpečnostní nestabilitě v Rusku. Potřebujeme Rusko jako partnera, se kterým je potřeba udržet komunikaci, pokud jde například o otázku Sýrie nebo otázku boje s islámskými teroristy. Rusko je stálým členem Rady bezpečnosti OSN, má velký vliv na to, co se děje v zahraničněpolitické bezpečnostní oblasti."