Zkapalněný plyn ze zásobníku v Nizozemsku

Ve čtvrtek večer bude ještě Petr Fiala u zprovoznění mobilního terminálu na zkapalněný zemní plyn v Nizozemsku, odkud bude surovina proudit do Česka už letos.

V úterý jednal s polským premiérem Mateuszem Morawieckým o obnovení projektu plynovodu Stork II. Zásobníky plynu jsou téměř naplněné. O tom všem umí Fiala vyprávět a vydává to oprávněně za vládní úspěchy.

Český premiér Petr Fiala.
Kvůli drahým energiím nebude muset do exekucí padnout vůbec nikdo, řekl Fiala

Co je to však platné, když to naprostá většina občanů vidí jinak: že jejich problémy nikdo neřeší, že kabinet přešlapuje na místě a nepřijímá účinná opatření, že elektřinu z jádra levně doma vyrábíme a přes burzy pak draze českým domácnostem a firmám prodáváme, že ceny energií měly být dávno zastropované. A navíc je opravdu vytáčí, když někteří koaliční politici bohorovně tvrdí, že pokud jde někdo projevit svůj názor na náměstí, musí to být automaticky Putinův příznivec a ruský šváb.

V pravidelných debatách Deníku s premiérem Petrem Fialou se budeme ptát za vás, naše čtenáře a posluchače. Otázky můžete posílat k danému tématu na mail: otazkypremierovi@denik.cz