Do Potštejna byla přivolána i rychnovská městská policie, která zvíře odchytila,“ komentoval sobotní výjezd operační důstojník rychnovské policie. „Případ je v šetření, pes na muže zaútočil podle prvních odhadů lékařky již v pátek večer. Muž utrpěl rozsáhlá zranění a vykrvácel,“ řekl policista.

Podle velitele rychnovských strážníků Ladislava Chmelíka byl pes, kterého měli odchytnout, klidný, a tak ho nebylo třeba ani uspávat. „Hlídka ho odchytila na tyč a převezla do lukavického útulku. O jeho osudu rozhodnou rodinní příslušníci,“ řekl včera Chmelík.

V šoku byl z tragické události soused nešťastníka Petr Pivec. Se zabitým mužem se znal čtyřicet let. „Ten pitbull byl pěkný hajzlík. Já jsem už minulý týden Pepovi říkal, zbav se ho, je nebezpečný. Škola a školka jsou hned vedle, chodí tady spousta dětí, nech ho zabít. A pes nakonec zabil jeho,“ říká.

Útoky psů na lidi nejsou v Česku ojedinělé, například na začátku srpna pokousal osmiletou dívku na Bruntálsku dobrman. Pes dítěti způsobil vážná zranění. V dubnu v Praze napadl stafordšírský teriér svou majitelku, třiašedesátiletá žena útok nepřežila.

Místopředseda Českého kynologického svazu Ferdinand Ritter z Českých Budějovic řekl, že za útoky psů na majitele stojí většinou chyby ve výchově.