Všechno se seběhlo koncem listopadu 1994 na silnici mezi Rokycany a obcí Těškov. Kraft s Pihýrem, tehdy v policejním stejnokroji, stavěli na silnici auto Josefa Šoltýse. Ten však na jejich výzvy nereagoval a ujížděl dál. Policisté se za ním rozjeli. Když jej dostihli na hrázi rybníka u Těškova, evidentně opilý Šoltýs se zamkl v autě a mužům zákona začal nadávat.

Když nakonec vystoupil, vrhl se na Pihýra. Tomu přetáhl bundu přes hlavu. V tom na Šoltýse podle obžaloby skočil Kraft a udeřil jej do břicha tak silně, že muž začal vnitřně krvácet. Policisté pak Šoltýse odvezli na vyšetření. Když však dojeli k lékaři, byl už opilý muž v kritickém stavu. Zemřel za necelých
sedm hodin.

Případ se táhl už dvanáct let. Soud nad oběma policisty již několikrát vyřkl osvobozující rozsudek. Státní zástupce se proti němu vždy odvolal. Včera to bylo poprvé, co Kraft odcházel s vyměřeným trestem. „Soud neshledal žádné konkrétnější důkazy, že by se na činu podílel obžalovaný Pihýr. Proto jej musel zprostit viny,“ zdůvodnil své rozhodnutí předseda senátu Libor Michalec.

Kraft se proti rozsudku na místě odvolal. „Nečekal jsem to, a proto jsme podali odvolání,“ řekl při odchodu ze soudní místnosti. Naopak rodina zemřelého
Šoltýse byla s rozhodnutím soudu spokojena. „Jsem ráda, že to takhle dopadlo. Za to jsme celou dobu bojovali,“ uvedla Šoltýsova manželka Dana.