Podle ní nyní ve východních Čechách rostou nejvíce hřiby hnědé a smrkové i různé druhy suchohřibů neboli babek. „Vyskytují se i vzácné barevné hřiby, například satan a hřib rudonachový. Oba jsou jedovaté a chráněné," upozornila mykoložka.

Špatnou zprávou pro houbaře je velký výskyt hřibů žlučníků, které jsou charakteristické velmi hořkou chutí. Lze je snadno zaměnit za hřiby smrkové nebo hnědé, proto by si lidé měli všímat rourek, které v případě žlučníků mají narůžovělou až růžovou barvu.

Kromě hřibovitých hub nyní rostou také muchomůrky růžovky, tedy oblíbené masáky, ale jsou prý hodně červivé. Lze nalézt i množství holubinek a ryzců. U ryzců by si houbaři měli dávat pozor na ryzec hnědý, který by je mohl zlákat svou příjemnou vůní připomínající maggi. „Způsobuje však zvracení a průjmy," varovala Tereza Tejklová.

Lošáky v minulosti téměř vymizely

Tereza Tejklová se jako odbornice raduje spíše z nálezů ne příliš běžných druhů hub. „Velmi mě potěšil nález dvou lošáků v okolí Proseče. Objevili jsme lošák sýrožlutý, který má překrásnou barvu, a lošák libovonný, který se vyznačuje příjemnou vůní po anýzu," řekla mykoložka. Lošáky jsou nezvyklé houby, které nemají rourky ani lupeny, zato jim vyrůstají ostny. V minulosti téměř vymizely, nyní se zvolna vracejí.