V krnovské nemocnici zůstává zraněný policista a civilista, který se snažil lupiče zadržet. Dva další muži, kteří utrpěli zranění, byli v sobotu v Krnově propuštěni. Nejvážněji zraněný policista zůstává nadále v ostravské fakultní nemocnici. ČTK to řekli mluvčí krnovské a ostravské nemocnice.

Směnárnu v Krnově na Bruntálsku přepadl doposud netrestaný třiačtyřicetiletý muž z Bruntálska, který při útoku s granáty a pistolí zemřel. Zraněni při tom byli čtyři policisté a dva civilisté - výpravčí nakupující v obchodním centru a člen ochranky. Jednoho ze zraněných mužů lékaři po ošetření propustili již ve čtvrtek.

Policista a výpravčí

V krnovské nemocnici nadále zůstává policista, který utrpěl středně těžké zranění a lékaři mu museli provést revizi dutiny břišní. Druhým hospitalizovaným je výpravčí Daniel Petr, který se snažil lupiče zadržet společně s ostatními zákazníky a prodavači. Lékaři mu operovali komplikovanou zlomeninu ruky. "Oba pacienti po operacích jsou ve stabilizovaném stavu. Nenastaly u nich žádné komplikace. Byli už přemístěni z jednotky intenzivní péče na běžné pokoje," řekla ČTK mluvčí krnovské nemocnice Eva Kijonková.

Ve Fakultní nemocnici Ostrava zůstává nejvážněji zraněný třiatřicetiletý policista, který utrpěl vícečetná zranění. "Jeho stav po operaci zůstává stejný jako v pátek. Je při vědomí, je to dobré," řekl ČTK mluvčí fakultní nemocnice Tomáš Oborný.

Policie v sobotu žádné nové informace z vyšetřování případu nesdělila. "Pokračují expertizy k potvrzení jednotlivých zjištěných závěrů," řekla ČTK mluvčí moravskoslezské policie Darina Majková. Policisté případ kvalifikovali jako pokus o vraždu. Z toho plyne, že podle jejich přesvědčení lupič granát odpálil úmyslně a jeho záměrem bylo zabíjet.