„Za studenou frontou, která v pátek přejde přes naše území, k nám bude proudit chladnější a vlhčí vzduch od západu. V dalších dnech se bude přesouvat ze severní nad východní Evropu tlaková níže a kolem ní k nám bude proudit studený a vlhký vzduch od severu,“ uvedl ČHMÚ.

V pátek bude oblačno až zataženo, během dne očekávají meteorologové přechodně na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Noční teploty klesnou na 12 až osm stupňů, přes den se budou pohybovat mezi 15 a 19 stupni, na západě kolem 14 stupňů.

V sobotu bude na obloze proměnlivá oblačnost. Během dne se na většině území vyskytnou přeháňky, které budou v polohách nad 900 metrů sněhové. V noci bude devět až pět stupňů, přes den 11 až 15, na západě ale jen kolem devíti.

Podobné počasí s oblačností, přeháňkami, na horách sněhovými, očekávají meteorologové i v neděli. V noci teploty klesnou na sedm až tři stupně. Nejvyšší denní teploty vystoupají na devět až 13 stupňů, na jihovýchodě až k 16 stupňům.

Pod deseti stupni 

Příští týden se pak denní teploty budou držet pod deseti stupni, postupně ve všech polohách meteorologové očekávají sněžení. „K tomu se přidá čerstvý severozápadní vítr místy s nárazy i kolem 70 km/h. Zimní charakter počasí by se měl udržet minimálně do poloviny příštího týdne. Teploty v noci budou klesat na nulu až minus pět stupňů a mohou poškodit už rozkvetlé ovocné stromy,“ varovali meteorologové na facebooku.