Teploty budou v tomto týdnu značně rozkolísané. Nejnižší sice zřejmě nedosáhnou skoro minus 16 stupňů jako o uplynulém víkendu, ale v úterý mohou činit i přes den na horách až minus šest stupňů a v noci na středu ojediněle až minus devět. Následně se začne oteplovat.

Už v úterý přes den bude většinou v nižších polohách mezi minus dvěma a plus dvěma stupni. Ve středu už denní teploty stoupnou na minus jeden až plus čtyři stupně, v Čechách může být dokonce až šest stupňů nad nulou. Vrcholu dosáhnou denní teploty v tomto týdnu asi ve čtvrtek, kdy ČHMÚ předpovídá čtyři až osm stupňů nad nulou. I v noci na čtvrtek teploty většinou neklesnou pod bod mrazu, budou mezi plus jedním až pěti stupni, jen na severozápadě mohou klesnout až na minus dva.

Střídavý ráz počasí potrvá

Poté se opět krátce ochladí. V noci na pátek může být ojediněle i minus osm stupňů a přes den minus dva až plus dva. V noci na sobotu klesnou teploty znovu až na minus devět stupňů a v noci na neděli ojediněle na minus deset. Ve dne bude v sobotu mezi minus jedním až plus třemi stupni a v neděli minus dva až plus dva. Začátek příštího týdne zřejmě přinese oteplení, v Čechách může být podle ČHMÚ až devět stupňů nad nulou.

Satelitní snímky Prahy z družice Sentinel
Unikátní snímky. Podívejte se, jak vypadá zasněžená Praha z oběžné dráhy

„Střídavý ráz počasí z posledních týdnů, kdy se teploty z vysoce nadprůměrných hodnot dostávaly do podprůměrných hodnot, bude pokračovat minimálně až do konce ledna,“ sdělili pracovníci ústavu v dnes zveřejněném měsíčním výhledu počasí.

V tomto týdnu se budou teploty podle ČHMÚ pohybovat pod dlouhodobým průměrem nebo kolem něj. Příští týden budou teploty nadprůměrné a i po dva následující týdny od 29. ledna do 11. února mohou být podle výhledu lehce nad průměrem.