Už v pondělí se po chladnějších víkendových dnech mírně oteplilo. Teploty se dostaly na 23 až 24 stupňů, zvláště na Moravě. I v dalších dnech bude podle předpovědi převážně jasno až polojasno a teploty až do pátku porostou.

V noci na úterý bude deset až 14 stupňů Celsia. Ranní mlhy postupně vystřídá jasná až polojasná obloha a oteplí se na 23 stupňů, při déletrvajícím slunečním svitu až na 25 stupňů. Ve středu a čtvrtek bude podobné počasí a nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 22 až 26 stupni.

Následky řádění tornáda na Nymbursku
Počasí si nikdo nemůže vykládat, jak chce. Ministerstvo navrhuje pokuty

Nejteplejším dnem tohoto týdne bude pravděpodobně pátek. Nejvyšší teploty budou mezi 23 až 27 stupni. Nadále bude většinou jasno, ale později bude od severozápadu v Čechách oblačno.

Víkendové ochlazení

Na víkend se pak mírně ochladí. Teploměry ukážou přes den v sobotu maximálně 22 stupňů a v neděli 23 stupňů. V sobotu se zpočátku zatáhne, ale postupně se bude vyjasňovat. Na začátku příštího týdne se zase oteplí a přes den mohou teploty vystoupat na 23 až 28 stupňů.

V nejbližších čtyřech týdnech, od pondělí až do 22. října, budou podle měsíčního výhledu ČHMÚ teploty nad dlouhodobým průměrem pro toto období. Tento a příští týden budou teplotně nadprůměrné a ostatní dva týdny pravděpodobně průměrné až slabě nadprůměrné.

„Období jako celek bude pravděpodobně srážkově průměrné až podprůměrné s úhrny v jednotlivých týdnech většinou do deseti milimetrů (deseti litrů na metr čtvereční, pozn. red.),“ oznámili pracovníci ústavu.