Meteorologové uvedli, že pršet má v noci na středu a ve středu dopoledne, přičemž na podchlazeném povrchu bude déšť namrzat a tvořit ledovku. V severovýchodní polovině území pak mrznoucí déšť většinou přejde v déšť se sněhem nebo mokrý sníh a během dne budou srážky od západu ustávat.

Před silnou ledovkou meteorologové varují zejména v částech Středočeského, Ústeckého, Libereckého, Pardubického a Zlínského kraje a Vysočiny a v celém Královéhradeckém a Jihomoravském kraji.

Nebezpečí úrazů

Tamní obyvatelé by s ní měli počítat od půlnoci na středu do středečního poledne. Hrozí při ní nebezpečí úrazů při chůzi, vysoká nehodovost a možné výpadky v dodávce elektřiny nebo zdravotnických služeb, uvedli meteorologové. Doporučili, aby lidé omezili vycházení ven a jízdy autem jen na nezbytné případy.

"Dnes i v dalších dnech bude docházet k odtávání sněhu, na mokrých površích se bude při poklesu teplot pod nula stupňů opakovaně tvořit náledí a zmrazky. Hrozí také pády sněhu a rampouchů ze střech," doplnili k očekávanému počasí meteorologové.