Česko se v pondělí probudilo do studeného rána. V nížinách a ve středních polohách bylo před 07:00 nejčastěji mezi minus jedním a minus šesti stupni Celsia. V Neumětelech na Berounsku rtuť v teploměru klesla až na minus osm stupňů.

Na horách panoval ráno mráz v rozmezí mezi minus devíti až minus 16 stupni Celsia. Nejnižší teploty jsou hlášeny z mrazových lokalit Šumavy, kde meteorologové naměřili i více než 21 stupňů pod bodem mrazu.

Sídlo Ministerstva obrany ČR v ulici Tychonova v Praze
Pozor na podvodníky: Ministerstvo obrany varuje před falešným předvoláním

"Mrazivé noci a rána nás budou v nastávajícím týdnu doprovázet až do víkendu, uvádí ČHMÚ. Pravděpodobně nejmrazivější bude už úterní, tedy první březnové ráno. Meteorologové očekává pokles teplot na minus čtyři až minus osm stupňů, v údolích až na minus 11 stupňů Celsia.

Přes den by v tomto týdnu mělo být jasno až polojasno. Zejména na severu a severovýchodě Česka ale může sluníčko přechodně zakrýt oblačnost. Odpolední maxima budou v intervalu od dvou do sedmi stupňů Celsia.

Mrznout bude i v příštím týdnu

V noci bude mrznout podle měsíčního výhledu ČHMÚ pravděpodobně i v příštím týdnu, kdy meteorologové odhadují týdenní průměr nočních teplot na minus dva stupně. V dalších dvou týdnech, od 14. do 27. března, už se bude i v noci držet průměr teplot nad nulou. Denní teploty se podle meteorologů dostanou ve druhé polovině března pravděpodobně nad dlouhodobý průměr pro toto období. Týdenní průměry maximálních denních teplot se budou mezi 14. a 27. březnem pohybovat kolem 11 až 12 stupňů Celsia.