„V pátek k nám kolem tlakové níže nad Britskými ostrovy začne proudit teplejší vzduch od jihozápadu. V druhé polovině soboty a v noci na neděli přejde přes naše území k severovýchodu studená fronta, za ní se během nedělního dne obnoví příliv teplejšího vzduchu od jihozápadu. Jeho příliv ukončí studená fronta, která bude postupovat uprostřed příštího týdne přes střední Evropu dále k východu,“ uvedl ČHMÚ.

Místy přeháňky a ojediněle bouřky očekávají meteorologové i během čtvrtka, nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 16 až 20 stupni Celsia, v 1000 metrech na horách kolem 12 stupňů Celsia.

V pátek ráno se mohou ojediněle objevit mlhy, během dne bude podle předpovědi od západu oblačno až zataženo a v Čechách může ojediněle slabě zapršet. Teploty vystoupají až na 23 stupňů.

Do Česka přijdou tropy 

„V sobotu se už citelně oteplí, ovšem zároveň přijdou odpoledne a večer od západu přeháňky nebo bouřky. Na východ území dorazí až během noci ze soboty na neděli a v neděli ráno budou déšť, přeháňky a místní bouřky na východě doznívat,“ napsal ČHMÚ na síti X.

Neděle bude oproti sobotě nepatrně chladnější. Příliv teplého vzduchu od jihozápadu se ale podle meteorologů rychle obnoví a v první polovině příštího týdne přinese místy i tropické teploty.