Výstraha před vysokými teplotami platí v pondělí odpoledne a večer zejména pro Polabí, Poohří, Mostecko a Plzeňsko. Teploty mohou místy vystoupat až ke 32 stupňům. Tropické teploty ukončí večer studená fronta od západu.

„Zatím bez výstrahy na bouřky, přesto se mohou v okolí bouřek nebo i jen přeháněk večer a v noci lokálně objevit silnější nárazy větru kolem 60 kilometrů v hodině,“ uvedl ČHMÚ odpoledne na twitteru. Foukat bude hlavně v severozápadní a severní části Čech.

V úterý a ve středu by nejvyšší teploty přes den neměly překročit 25 stupňů Celsia, na čtvrtek meteorologové předpovídají maxima do 27 stupňů. Oblačné počasí z následujících dvou dnů by měla ve čtvrtek vystřídat jasná až polojasná obloha.

Přeháňky meteorologové očekávají až do konce týdne, od pátku navíc i bouřky. Teploty by se totiž od pátku a v prvním prázdninovém víkendu měly dostávat až na 29 stupňů Celsia.

Objeví se i bouřky 

Celkově budou teploty v nejbližších čtyřech týdnech, od pondělí do 23. července, na úrovni dlouhodobých průměrů pro toto období. Nejvyšší průměrné teploty se budou pohybovat kolem letních 25 stupňů. Také objem srážek bude v nejbližších čtyřech týdnech navzdory očekávaným bouřkám jen průměrný. „Srážky v jednotlivých týdnech se budou udržovat kolem normálu, přičemž ve dnech s bouřkami se mohou vyskytnout i výrazné denní úhrny,“ uvedli meteorologové.