„V noci se místy vyskytnou vydatné srážky 30 až 50 milimetrů, ojediněle i vyšší,“ uvedli meteorologové. Vzhledem k vyššímu nasycení po předchozích srážkách se podle nich mohou zvedat hladiny vodních toků odvodňujících Jeseníky, Beskydy, Bílé Karpaty a také toky v povodí horní Vltavy, Blanice, Otavy a Lužnice, dolní Sázavy a na menších přítocích střední a dolní Vltavy.

Také v úterý bude zataženo, s deštěm na většině území. Bouřky už by měly být jen východě, mohou být ale i silné. Ve středu bude ještě obloha zatažená, ale k večeru se začne vyjasňovat. Nejvyšší teploty se v oba dny budou držet pod 20 stupni, na východě může být o něco tepleji.

Ve čtvrtek už očekávají meteorologové polojasno, přeháňky se vyskytnou jen ojediněle a k večeru jich bude ubývat. V pátek bude jasno až polojasno, s teplotními maximy okolo 25 stupňů.

O víkendu až 28 stupňů

O víkendu má být jasno až polojasno. V jeho druhé polovině se může přechodně zatáhnout a místy zapršet. Nejvyšší denní teploty budou 23 až 28 stupňů Celsia.

Nejbližší čtyři týdny ode dneška do 24. září budou podle měsíčního výhledu ČHMÚ teplotně i srážkově většinou průměrné. Minimální noční teploty vystoupají zpočátku na 14 stupňů, uprostřed týdne jen na deset stupňů, na konci týdne se budou pohybovat kolem 12 stupňů. Maximální denní teploty budou zpočátku 18 stupňů, na konci týdne kolem 26 stupňů. „Druhý týden období bude pravděpodobně teplotně nadprůměrný s minimálními teplotami kolem 12 stupňů a nejvyššími kolem 23 stupňů. Poslední dva týdny budou teplotně průměrné,“ uvádí předpověď. V jednotlivých týdnech naprší 10 až 15 milimetrů. Nejdeštivější bude začátek tohoto týdne.