Hromadné nehody se na D1 staly ve směru na Prahu, provoz se nakrátko zastavoval i směrem na Brno. Na 143. kilometru havarovalo 20 aut, z toho pět kamionů. Dva lidé jsou lehce zranění. Další dva lidé se zranili při nehodě osmi kamionů a tří dodávek na 136. kilometru. S potížemi byl sjízdný podle mluvčí policie Dany Čírtkové úsek dálnice od 130. po 150. kilometr.

Kvůli sněžení a zledovatělým silnicím přibývalo nehod i jinde na Vysočině. „V kraji máme od rána 70 oznámení o dopravní nehodě nebo problémech se sjízdností,“ uvedla Čírtková. V okolí Nového Města na Moravě a Jimramova měli řidiči problémy se sjízdností už po ránu, tvořily se kolony. Ledovka byla hlášená na Havlíčkobrodsku na silnici 34 u Ždírce nad Doubravou.

Více informací o situaci na Vysočině najdete ZDE: 

Specializované firmě se podařilo vyprostit kamion a přetáhnout jej na krajnici. D1 je uklizena a policisté mohli v úterý v 18:45 obnovit na 141. km provoz na Prahu a zrušit objizdné trasy.
Hromadné nehody na vysočinské D1: bouralo pětadvacet kamionů a dva autobusy

Dálnice D8 byla zhruba tři a půl hodiny neprůjezdná mezi 79. a 80. kilometrem za Ústím nad Labem ve stoupání k tunelům Libouchec a Panenská. Kamiony blokovaly všechny jízdní pruhy přibližně do 09:00. Kolony se tvořily také na výjezdu z Ústí nad Labem na Teplice. Kamiony ucpaly rovněž trasu mezi Teplicemi a Bílinou nebo silnici 15 v Trnovanech na Litoměřicku ve směru na Českou Lípu. Ledovku ráno hlásili silničáři na Chomutovsku u obce Droužkovice, sníh ležel na dálnici D7. Pouze se zvýšenou opatrností byly sjízdné menší silnice v Krušných horách.

Dálnice D8 ne směru na Německo postihla v ranních hodinách sněhová přeháňka, 28. března 2023Dálnice D8 ve směru na Německo postihla v ranních hodinách sněhová přeháňka, 28. března 2023Zdroj: ČTK

V Královéhradeckém kraji ráno na silnicích zůstával rozbředlý sníh nebo jeho zbytky. Místy se vytvořilo náledí. V Krkonoších napadlo až deset centimetrů sněhu. Nejvíce nehod se stalo na Rychnovsku a Trutnovsku. V Janově na Rychnovsku havaroval autobus, nehoda se obešla bez zranění. Autobus havaroval i na zledovatělé silnici I/37 u Nového Rokytníku na Trutnovsku. Mezi Starým Rokytníkem a Radčí na namrzlé silnici bouralo pět aut. Bez zranění skončila srážka dvou osobních aut a nákladního auta na silnici u Solnice na Rychnovsku.

Se zraněním je nehoda u Deštného v Orlických horách, auto se třemi lidmi tam sjelo ze stráně do lesa a převrátilo se na bok. Řidič se zranil při nárazu osobního auta do sloupu elektrického vedení ve Velkém Poříčí na Náchodsku. Kamion uvázl na zledovatělé silnici I/14 u Rtyně v Podkrkonoší.

Jaké bude tento týden počasí? Více čtěte ZDE: 

Deštivé počasí v zimní Praze. Ilustrační snímek
Jako na houpačce. Po studené frontě se v týdnu vrátí jarní teploty

Rozbředlý sníh hlavně ve vyšších polohách byl ráno také na silnicích v Pardubickém kraji. Řidiči s ním museli počítat například v okolí Lanškrouna, Moravské Třebové, Ústí nad Orlicí, Skutče, Svitav, Vysokého Mýta nebo Žamberka. V oblasti Hlinska, Trhové Kamenice a Nasavrk na Chrudimsku se vytvořila ledovka. Dvě auta se srazila na ledovce u tunelu Hřebeč na silnici I/35 na Svitavsku.

„Nehod je tolik, že to ani nestačíme podrobně sledovat,“ řekl ČTK operační důstojník krajské policie.

Problémy hlásí i Liberecký kraj 

V Libereckém kraji si řidiči dopoledne museli dávat pozor na hlavním tahu I/10 na Harrachov, ale také na silnici I/9 na Rumburk nebo na I/13 na Práchni v Kamenickém Šenově. Uvízlý kamion ráno zkomplikoval provoz na silnici I/10 u Držkova na Jablonecku. Na Liberecku zůstává pro kamiony nad šest tun uzavřená silnice třetí třídy z Mníšku přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice. Kvůli ochraně přírody ji silničáři nemohou solit.

Ranní sněžení způsobilo problémy v dopravě na Olomoucku, 28. března 2023, silnice č. 46 ŠternberkRanní sněžení způsobilo problémy v dopravě na Olomoucku, 28. března 2023, silnice č. 46 ŠternberkZdroj: ČTK

Nový sníh ráno zpomalil dopravu také na Šumavě na Prachaticku, na silnicích přes Červenohorské sedlo a z Jeseníku do Hanušovic v Olomouckém kraji a na Bruntálsku a Opavsku v Moravskoslezském kraji. Se slabou vrstvou sněhu museli motoristé počítat v nejvyšších místech Beskyd. Ve Zlínském kraji zastavila provoz na některých silnicích ledovka. Několik dopravních nehod se stalo na Blanensku, zablokovaná byla silnice z Brna na Svitavy. Sněžilo také ve středních Čechách, rozbředlý sníh byl na silnicích nižších tříd například na Mělnicku.