V noci na pondělí byl velký rozptyl teplot. Kolísaly mezi téměř minus šesti stupni Celsia až po více než sedm stupňů nad nulou. Na některých místech se objevila ledovka. Denní teploty se dnes podle meteorologů měly pohybovat většinou mezi pěti až devíti stupni nad nulou, na Moravě o něco níže.

Ledovka se v Česku bude tvořit i nadále:

I v dalších dnech bude přes den vesměs nad nulou. V úterý budou teploty čtyři až osm stupňů, ve středu pět až devět stupňů a ve čtvrtek dva až šest stupňů. Až v pátek může mrznout i přes den, teploty budou mezi minus jedním až plus třemi stupni. O víkendu se ale zase začne oteplovat.

V sobotu bude od jednoho po pět stupňů nad nulou a do začátku příštího týdne teploty vystoupají zase na pět až devět stupňů.

Noci bez silných mrazů

Ani noci nepřinesou silné mrazy. Teploty klesnou jen mírně pod nulu. Nejchladněji bude asi v noci na sobotu, kdy bude mezi nulou a minus čtyřmi stupni. V ostatních dnech mohou teploty vystoupat až na plus šest stupňů.

Nadprůměrné teploty vydrží v Česku až do Vánoc. „Poté do konce roku a na začátku roku příštího nás bude doprovázet o něco chladnější počasí s týdenními hodnotami teplot kolem průměru,“ uvedli meteorologové.

Zimní počasí poukázalo na časté chyby řidičů. Jaké?

Obloha bude po většinu tohoto týdne zatažená a bude pršet. Sníh bude spíše jen na horách, pouze ve čtvrtek a pátek by se mohl objevit ve všech polohách. V dalších třech týdnech srážek ubyde.

Poslední týden tohoto roku a první týden roku nadcházejícího by podle ČHMÚ mělo sněžit i v nižších polohách.