Ve čtvrtek bude většinou slunečno, zejména v Čechách mohou nejvyšší teploty překročit 35 stupňů Celsia. Také v pátek bude zpočátku jasno nebo polojasno, s maximy až 36 stupňů. Postupně bude ale přibývat oblačnosti. „V pátek přes naše území bude postupovat od západu studená fronta a před ní k nám vyvrcholí příliv tropického vzduchu od jihu," uvedli meteorologové na svém facebooku.

V pátek se tak mohou postupně v Čechách a později i na západě Moravy objevit přeháňky a místy bouřky, ojediněle silné. Právě v bouřkách hrozí i větší poryvy větru. Také v sobotu by mělo být nejprve spíše zataženo s občasným deštěm. Přes den se ale začne vyjasňovat. V neděli sice může být oblačno, ale přeháňky už budou spíše ojedinělé.

Naše planeta se podle vědců točí v posledních letech rychleji než kdy dříve, což má za následek trend zkracujících se dní.
Země zažila nejkratší den v historii. Může za to zrychlená rotace, tvrdí vědci

„Za frontou se o víkendu výrazně ochladí, na některých místech i o deset stupňů Celsia," uvedli meteorologové. Přesto ale teploty zůstanou na letních úrovních. V sobotu mají být maxima až 26 stupňů, na jihovýchodě i 28 stupňů. V neděli to pak bude podobné, podle ČHMÚ budou nejvyšší teploty 27 stupňů. Stejné počasí předpovídají i na začátek příštího týdne.