,,Nedokážu si to vysvětlit. Je ale možné, že jí ho vzal některý z domorodců a prodejem si vydělal na roční živobytí. Indonésie je chudá,“ vysvětluje případnou krádež vedoucí brněnského potápěčského centra Trygon Miloš Zezula.

Utonulé, kterou moře v pátek vyplavilo kilometr od místa zmizení, chyběla také maska a zátěžový opasek. V místě nálezu bylo podle očitých svědků velké množství lidí a policistů z Lembonganu. Milena Bauerová se ponořila ve skupině, která při zanoření měla zpoždění. Vedoucí ponoru Milan Jeglík sestoupil do bodu zlomu, kde se spojil s další skupinou. Ta pomalejší zatím mizela ve volné vodě.

Kolega, který ji viděl jako poslední, údajně sledoval, jak se zoufale snaží dostat zpět k hraně zlomu. Protiproud ji však táhl zpět,. Mnozí renomovaní potápěči jsou rozhořčeni Jeglíkovou liknavostí. Podle nepsaných pravidel platí zásada, že se vedoucí ponoru má především starat o slabší členy ponoru. Před ponorem sice potápěči podepisují zdravotní způsobilost, poučení se všemi pravidly a dokument o zproštění zodpovědnosti, ale tím nemusí tragédie pro majitele potápěčského centra skončit. Přátelé utonulé, jak řekli Deníku, zvažují, že na Jeglíka podají trestní oznámení.