„Můžeme využívat neoblíbené, ale nám dobře známé biflování. Jde o klasický postup, který nás nutí příliš brzy a příliš často zapojovat levou mozkovou hemisféru. Když ji však začnete používat tam, kde by měla být zapojena právě pravá, kreativní mozková polokoule, můžeme si zadělat na problém,“ vysvětluje hypnoterapeut Libor Činka a dodává:

„Stačí se rozhlédnout kolem sebe. Chytrý telefon v každé kapse. Hodinky se zabudovaným softwarem, chytré hračky, drony, virtuální realita. Dnešní děti moderní společnosti žijí v úžasném světě plném technologických možností. Alespoň tedy ta šťastnější většina. A potom tyhle děti posadíte do školních lavic a řeknete jim, že zábava do školy nepatří. Že učení musí tak trochu bolet. Je to možná nuda, ale tak je nastavený dnešní systém vzdělávání. Pěkně se posaďte děti a buďte hodné. Za odměnu se spolu podíváme na interaktivní tabuli a vy si přepíšete pár písmenek do sešitu. Existují ale i mnohem zábavnější metody vzdělávání a využívání mozku a paměti.“

Jak tedy můžeme mozek rozvíjet a trénovat paměť, kdy nám začíná mozek stárnout, proč potřebuje mozek odpočívat a jak ho udržet co nejdéle kondici? Nejen na tyto otázky se bude dnes ptát moderátorka Bohumila Čiháková psychoterapeuta a hypnoterapeuta Libora Činky v pořadu O životě zblízka. V něm si s hosty povídá o tématech, které hladí, ale i trápí naši duši.

Nový díl si můžete poslechnout vždy od pátku na www.denik.cz. Vaše příběhy, dotazy nebo náměty můžete posílat na mail: bohumila.cihakova@denik.cz.