Jiří Čadek - viceprezident Banky Bohemia byl v roce 1994 obviněn za to, že bez souhlasu ČNB vystavil bankovní garance. Těsně před zatčením se policii ztratil a opustil republiku. Byl na něj vydán mezinárodní zatykač. Čadkovo stíhání bylo v roce 1996 zastaveno, neboť podle novely devizového zákona přestalo být jeho jednání trestné. V roce 2000 se vrátil do Česka.

Rudolf Hošna - podnikatel, který vlastnil agenturu Pragokoncert, uprchl před dvěma lety na Slovensko. Loni v září jej slovenská policie zatkla na základě eurozatykače a v prosinci jej Slovensko vydalo českým úřadům. V dubnu mu Vrchní soud v Olomouci potvrdil osm let vězení za mnohamilionovou zpronevěru. Dle obžaloby před 14 lety převzal od mladoboleslavské Škody 130 aut, nezaplatil je a dál prodal. Automobilce tím dle obžaloby způsobil škodu 25 milionů korun.

Martin Koloc - dvojnásobný mistr Evropy v závodech tahačů a podnikatel, který žije ve Spojených arabských emirátech, ale také na Seychelách. Byl na něj vydán mezinárodní zatykač kvůli podezření z tunelování gumárenské společnosti Rubena. Loni tisk uvedl, že Koloc občas přebývá i na Seychelských ostrovech, bývalý závodník má podle vlastních slov seychelskou manželku.

Viktor Kožený - finančník, který je v ČR stíhán pro podvod ve výši 13,6 miliardy korun, žije od roku 1994 na Bahamách. Má také irské občanství. V USA je Kožený obviněn mimo jiné ze zpronevěry a úplatkářství. Loni se konal na Bahamách soud prvního stupně, který část americké žádosti o vydání sice zamítl, ale povolil vydání Koženého do USA kvůli obvinění, že se dopustil korupce. Kožený se odvolal.

Radovan Krejčíř - podnikatel, který je podezřelý z rozsáhlé majetkové trestné činnosti a přípravy vraždy celníka, uprchl v červnu 2005 policistům při prohlídce jeho domu. Od té doby byl i s rodinou na Seychelských ostrovech, kde má tamní občanství. O víkendu ho Jihoafrická policie zadržela na mezinárodním letišti v Johannesburgu.

Vratislav Kutal - obchodník s lehkými topnými oleji byl odsouzen v roce 2003, do vězení ale nenastoupil a zdržoval se na neznámém místě. V červenci 2004 byl zatčen nedaleko Bratislavy. Po zadržení požádal o politický azyl na Slovensku, úřady mu ale nevyhověly a v květnu 2005 byl eskortován do ČR.

Petr Lukeš - podnikatel a bývalý generální ředitel Cimex Holding žije od roku 1997 v USA na Floridě. V ČR čelí obžalobě kvůli poškozování věřitele. Státní zástupce jej podezřívá, že spolu s dalšími pěti lidmi připravil věřitele o 4,5 miliardy korun. Americký právní řád ale trestný čin poškozování věřitele nezná, a proto americké soudy odmítly Lukeše vydat.

Tomáš Půta a Maroš Šulej - dva členové údajného gangu okolo Davida Berdycha, který podle policie přepadával a mučil podnikatele. Oba se ukrývali v Irsku, kde je loni v srpnu zadržela tamní policie. V případě ostatních údajných členů gangu již padly nepravomocné rozsudky, u Půty a Šuleje české úřady čekají na verdikt irského soudu ohledně jejich vydání do ČR.

Vratislav Romanovský - podnikatel, který byl spolu s Tomášem Pitrem odsouzen za daňové delikty na šest let do vězení. Romanovský pobývá v Austrálii, jejímž je občanem. Loni v lednu na něj byl vydán mezinárodní zatykač.

Viktor Volf - pardubický podnikatel, který prostřednictvím občanského sdružení VK Invest vylákal v letech 1994 a 1995 od lidí zhruba 38 milionů korun, se před zákonem ukryl v Austrálii. V roce 2003 pravděpodobně spáchal sebevraždu.

Boris Vostrý - bývalý předseda představenstva Harvardského průmyslového holdingu a blízký spolupracovník Viktora Koženého žije ve středoamerickém Belize a počátkem roku 2003 přijal belizské občanství. V ČR je stíhán jako uprchlý. Loni Vostrý oznámil, že se vrátí do Česka, pokud mu úřady poskytnou doprovod. Státní zástupce ale takový postup odmítl a Vostrý se do země zatím nevrátil.