Za zmizení peněz byli již v roce 2011 odsouzeni Jan Šik a Miloš Skořepa na 5,5 a 8,5 roku do vězení. Půl miliardy korun podle soudu převedl bez souhlasu představenstva bývalý manažer Šik v roce 2005 do Švýcarska a podnikatel Skořepa je pak použil na soukromé aktivity. Oba mají podle rozsudku dohromady zaplatit společnosti 96 milionů korun a úroky. Zbylá část ze ztracené půlmiliardy se vrátila ze švýcarské banky po dohodě o narovnání.

Stát ale vymáhal peníze i po Savovovi, který k soudu chodil jen jako svědek. Podle svých slov pouze Šika propojil se Skořepou. „Nakonec i z trestních rozsudků vyplynulo, že (Savov) poskytoval pouze běžnou pomoc finančního poradenství s cílem získat provizi od banky, pro kterou sehnal klienta," uvedla soudkyně Renata Poláková, která žalobu na náhradu škody zamítla. Ministerstvo financí se podle mluvčího Radka Ležatky proti rozsudku odvolalo.

Po Savovovi momentálně pátrá policie kvůli jiné kauze, která se týká údajných miliardových daňových podvodů. Savov žije v Londýně, kde má několik let dům a kancelář.

Čtěte také: Policie obvinila podnikatele Savova v kauze daňových úniků

Hledaný podnikatel Savov je v Londýně, píše Insider